Burun Estetiği ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Burun Estetiği ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Burun estetiği olarak bilinen rinoplasti, burun travmasını, doğuştan defekti, solunum engelini veya burnu estetik olarak güçlendirmek için bir plastik cerrahi tarafından yapılan bir işlemdir. Çoğu hasta burun ucunun kaldırılmasını, burun deliği genişliğini daraltmayı, burun ile ağız arasındaki açıyı değiştirmeyi, ayrıca yaralanmaları, doğum kusurlarını veya sinüs durumu gibi nefes almayı etkileyen diğer sorunları düzeltmeyi ister.

Kişinin burnunun belirli kısımlarının boyutunu artırarak estetik açıdan daha hoş bir görünüm kazandırmak için yapılan bu estetik cerrahi işlemle birlikte burun köprüsüne yükseklik katabilir veya çıkıntısını artırmak için burun ucunun şeklini değiştirebilirsiniz.

Travma Sonrası Burun Estetiği

Hasarlı hava yollarına, deformasyona, kırık kemiklere ve kayıp kıkırdak desteğine yol açabilen burundaki yaralanmaları ele alan bir işlemdi. Bu yaralanmaların en yaygın nedenleri genellikle spor yaralanmaları, araba kazaları ve kavgalardan kaynaklanmaktadır.

Kanseri ortadan kaldırmak için yapılan ameliyatın ardından veya bazen yüz travmasını takiben, çıkarılan veya kaybolan doku eksikliği nedeniyle burun ciddi şekilde şekilsiz kalabilir. Rekonstrüktif Rinoplasti, olmayan veya tamir edilemeyecek kadar hasar görmüş dokuyu eski haline getirmek için gereken ameliyatı ifade eder.

İnce Burun Estetiği

Burun ucu ile ilgili şikayetler burun estetiği ameliyatının en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Birçok hasta burnunun uçta yukarı veya aşağı bakma şeklinden, ucun ne kadar yumrulu veya yuvarlak göründüğünden veya ucunun ne kadar sivri olduğundan mutsuzdur. İyileştirme Rinoplasti, burun ucunu yüzün diğer özelliklerini tamamlayan daha hoş bir şekilde ince ayar yapmak için çeşitli taktikler içerebilir. Cerrahınız, ucun şeklini veya yönünü mükemmelleştirmek için kıkırdak ve doku ekleyebilir veya çıkarabilir.

Revizyon Burun Estetiği

Daha önce ameliyat edilmiş bir burnun hem şeklini hem de işlevini onarmak için tasarlanmış cerrahi bir prosedür. Pek çok kişi burunlarından nefes almakta güçlük çeker veya önceki burun ameliyatı sonucu burnunun estetik görünümünden memnun değildir.

Burun estetiği önemli bir cerrahi işlemdir. Estetik açıdan önemli olduğu düşünülüyor olsa da aslında tedavi ve kişinin yaşam kalitesini artırmak için oldukça önemli bir tedavi şeklidir. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda burunla ilgili rahatsızlığınız durumunda özel hastane konforundan yararlanabilirsiniz.

26 Ekim 2020
241 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al