Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Herkes bir otomobil sahibi olmak ister çünkü ulaşım konforunu sağlayan en önemli araçlardandır. Özellikle toplu yaşam alanlarının kalabalık olduğu yerlerde örneğin büyük şehirlerde bir otomobiliniz varsa ulaşımı daha konforlu hale getirmişsiniz demektir. Bunun için çocuklu aileler otomobillerinin olmasına önem verirler. Otomobillerin ulaşımda hayat kurtaran bir özelliğinin olduğu bilinir. Ancak maalesef herkes sıfır bir otomobil alacak nakde sahip değildir bunun içinde ellerindeki paraya göre hareket edebilirler. Lakin borçlanarak araba almakta tercih edilen yöntemler arasında geliyor. Bunun için pek çok kişi bankalardan kredi kullanarak otomobil almaya çalışırlar. Ancak bankalarla ikili ilişkiye girmek istemeyen ya da bankaların faiz rakamlarını daha yüksek bulan kişiler farklı bir yöntem olan senetle araba alma yöntemini tercih ediyorlar. Bu işlem genelde galericiler aracılığı ile yapılıyor. Burada galerici ise aracın fiyatını daha yüksek tutarak kaybedilen zamanı bu şekilde telafi etmeye çalışıyorlar.

Senetle araç alınırken dikkat edilmesi gereken nokta güvendiğini kişileri tercih etmenizdir. Eğer ki bu zamana kadar hiç alışveriş yapmadığınız, güvenmediğiniz ve kurumsal olarak hizmet vermeyen yerleri seçerseniz bu durumda canınız da biraz sıkılabilir. Özellikle de yeni açılmış olan yerlerden almamanızı tavsiye ederiz. Otomobil alınırken senetle araç almak fazlaca tercih edilen bir yöntem lakin bunun risklerini de bilerek hareket etmek gerekiyor. Bu yöntemi tercih edenler ise neler yapması gerektiğini bildiklerinden dolayı hareketlerini ona göre yaparlar.

Bir otomobil galerisine gittiğiniz zaman hiçbir şekilde size bu yöntemi teklif etmezler ve bunun için teklifin sizin tarafınızdan yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Sizin taraftan gelen bir teklifle birlikte ister istemez fiyatta karşı taraftan belirleneceğinden dolayı kendinizi mahçup hissedebilirsiniz. Bu şekilde çalışan galeri sayısının azımsanmayacak kadar olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ancak dediğimiz gibi sizin güvendiğiniz ve bildiğiniz yerden ya da kişiden bu alımı yapmak her zaman mantıklı olacaktır.

Bizim tavsiyemiz ise bu noktada senetle araba alma konusunu geçiştirmeniz yönünde çünkü kredi seçeneği düzenli ödemesi olanlar için çok daha uygundur ve süreç içerisinde ödemeleriniz düzenli olduğunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak senetle araba alımında aracınıza ipotek uygulanacağından dolayı da riskiniz daha da büyük olacak ve aracınızı da satamayacaksınız.

23 Nisan 2019
396 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al