Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yazlık Evler için Sigorta

Yazlık Evler için Sigorta

En sevdiğiniz tatil yerinde yazlık bir eve sahip olmak, birçok aile için rüyanın bir parçasıdır. Ancak yazlık bir ev, çoğu zaman orada olmadığınızda yapılması zor olan bakım ve korumayı gerektirir. İkinci evler ve tatil evleri genellikle aylarca boş kaldığından, hırsızlık için iyi bir hedef olabilir. Ayrıca, bir sorun oluşursa, hasar ciddi hale gelmeden önce onu tespit edebilmek için orada olamayışınız işleri biraz daha büyütebilecektir. Bu nedenlerle, ikinci evler genellikle bir sigorta şirketi açısından daha fazla risk taşır. Ancak bu, ikinci bir evin büyük bir yatırım olamayacağı anlamına gelmez.

Yazlık evinizi satın alırken ve sigortalarken nelere dikkat etmelisiniz?

Satın almadan önce

İkinci bir ev satın almadan önce ek sigorta masraflarını bulmak iyi bir fikirdir. Yukarıda belirtilen benzersiz risklere ek olarak, örneğin konum veya havuz gibi, riskinizi ve dolayısıyla sigorta maliyetlerinizi artırabilecek bazı özellikler vardır. Mülkün nasıl kullanıldığı da bir fark yaratır: İkinci evinizi kiralık olarak kullanmayı plânlıyorsanız, bir ev sahibi poliçesi satın almanız da gerekebilir. Satın almadan önce, maliyetlerinizin ne olabileceği hakkında sigortanızla konuşun, böylece ne elde ettiğinizi gerçekten bilirsiniz.

Yazlık Ev İçin Sigorta Satın Almak. Teklif için tıklayın!

Yazlık ev sigortasında çoğu zaman, sigortalının diğer mülklerini sigortalayan firma ilgilenir, yani yazlık ev sahibi sigortası konusunda uzmanlaşmış bir sigortacı bulunmaz. Yazlık ev sigortası yapılırken daha uygun seçenekler olması için genelde ikamet edilen ev de sigortalanır ve bu sayede kapsamda güvence de artırılmış olur.

Riskinizi En Aza İndirme

Siz uzaktayken yazlık evinizi güvende tutmak için yapabileceğiniz ve sigorta masraflarınızı da düşürebilecek şeyler vardır. Evin kaliteli bir alarm ve güvenlik sistemine sahip olduğundan emin olun ve evde olmadığınızda düzenli olarak kontrol etmek ve bakım yapmak için bir mülk bekçisi kiralamayı düşünün. Mülk bekçileri, yazlığın bakımı ve çevre düzenlemesi ile ilgilenebilir, tatil öncesinde evinizin genel durumunu idare edebilir ve en önemlisi, bir alarmın çalması sonrasında herhangi bir hasar oluşmaması için hızlı bir şekilde duruma müdahale edebilir.

14 Mayıs 2020
49 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al