Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Gerekli mi?

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Gerekli mi?

Özel sağlık sigortası yaptırmak gerekli mi? Sorusunun yanıtını verebilmemiz için öncelikli olarak bu sigortanın ne işe yaradığını bilmek gerekiyor. Bu hizmet hakkında ihtiyacınız olan bilgileri aldığınız zaman gerekli olup olmadığını da zaten anlamış olacaksınız.

Her insan kendi sağlığını düşünmek ve bunun içinde dikkat etmek durumundadır. Sağlığına dikkat etmeyen birisi çabuk hastalanabileceği gibi hayatının da özellikle yaşlılık döneminde bir takım hastalıklarla baş etmek durumunda kalacaktır. Özel sağlık sigortasının yapılıp yapılmaması konusundaki düşünce aslında ödenecek olan primlerdir. Çünkü insanlar bu hizmet için ödeyecekleri ücretin alacakları sağlık hizmetini karşılayıp karşılamayacağını merak ediyor. Bunu anlayabilmek için duruma şöyle bir bakalım. Türkiye’de sağlık sistemi sürekli olarak iyileştirilmeye çalışılıyor olsa da aslında hastanelerin durumuna baktığımız zaman yetmediğini görebiliyoruz. Çünkü sabahın erken saatlerinde hastanede olmanız ve bunun içinde bir gününüzü ayırmanız gerekiyor. Bekleyeceğiniz sıra içinden çıkamayacağınız işlemler sizi neredeyse canınızdan bezdirecek kıvama getiriyor.

İşte siz özel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman bunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. İstediğiniz bir hastaneye giderek istediğiniz bir doktoru seçebiliyorsunuz. Bu da sizin sağlıktaki konforunuzu artırıyor. Özel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman kısacası seçme hakkınız oluyor. Özel hastanedeki hizmet konforunu devlet hastaneleriyle tahmin ediyorum ki ölçemezsiniz. Çünkü özel hastanede kapıda başlayan hizmet muayene, teşhis ve tedavi şeklinde sonuna kadar devam edecektir. Dolayısıyla sizin ödeyeceğiniz küçük bedeller sayesinde büyük bir hizmet almış oluyorsunuz.

Özel sağlık sigortası yaptırırken iki seçenek sunuluyor. Birincisi ayakta tedavi ikincisi ise yatarak tedavi bu iki poliçenin de birbirinden farkı var. Yatarak tedavinin kapsamı çok geniş hastanede geçireceğiniz 24 saat sonrasında devreye giriyor ve tüm işlemleriniz sigortanız dahilinde karşılanıyor. Ayakta tedavide ise adından anlaşılacağı gibi kısa süreli muayenelerinizde geçerli oluyor. Bir yıl içerisinde 8–9–10 kez doktor kontrolünden geçebiliyorsunuz. Burada doktor sayısı ise sigorta firmasına göre değişiklik gösteriyor. 

Sağlık Sigortasında Nelerde Dikkat Edilmeli? Özel sağlık sigortasındaki amaç SGK’nın sizin için sunmuş olduğu sağlık hizmetinin daha da konforlu hale getirilmesini sağlamak. Çünkü SGK ile anlaşmalı bir hastaneye gittiğiniz zaman ortaya çıkan fark ücreti sizin bütçenizi ciddi anlamda sıkıntıya sokabilecektir.

26 Temmuz 2019
177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al