Bebeğinizi Doğuma Hazırlayın

Bebeğinizi Doğuma Hazırlayın

Bebekler anne rahmine düştüğü andan itibaren artık o sizin için önemlidir. Bunun içinde bebeğinizi mutlaka özel hissettirmeniz gerekir. Bilim adamları bu konuda araştırmalar yapmış ve doğruluğunu kanıtlamış olduğu pek çok yöntem geliştirmişlerdir. Geliştirilen bu yöntemlerden bir tanesi klasik müziğin bebeğiniz üzerindeki etkisi ve bunun yanı sıra bebeğinizle konuşmanın ona rahatlatacağı etkidir. Hatta lezzetli bir yemeğin bile anne rahmindeki bebeği mutlu ettiği ispatlanmıştır. Sizin günlük yaşam içerisinde yaptığınız her davranışın bebeğinizi rahatlatarak onu dış dünyaya hazırladığını asla unutmamalısınız.

Ona Müzik Dinletin

Hamileliğinizin dördüncü ayından sonra artık bebekler anne karnında sesleri duymaya başlayacaktır. Bu durum 24. haftaya geldiğinde ise bu kez dış dünyadan gelen sesleri duymakla neticelenir. Bu aydan sonra bebeğinize dinleteceğiniz müzik onu güvende hissettirecek ve sakinleştirecektir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki anne karnında klasik müzik dinleyen bir bebek matematik zekası yüksek ve sosyal açıdan açık olacaktır. 

Bebeğinizle Mutlaka Konuşun

Bebeklerin 24.haftadan itibaren dış sesleri duyduklarını söyledik. Dolayısıyla süreç 32. haftaya gelindiğinde ise bebekler artık duydukları sesleri hatırlamaya başlayacaklardır. Dolayısıyla bu dönemde anne bebeğiyle konuştuğunda bebek ona tepki vermeye başlar. Bebeğinizle konuşurken ise sessiz ve sakin bir ortamda olmaya dikkat edin. Onu sakinleştirmek için ona söyleyeceğiniz güzel sözler sizi de rahatlatacaktır.

Hksigorta’dan en uygun ve en kapsamlı doğum sigortası paketi teklifi alabilirsiniz.

Yoga Yapın

Yoga hamile olan bir kadının her dönem yapabileceği egzersizlerden bir tanesidir. Dolayısıyla gebelik nedeniyle oluşan sırt ağrılarınız midenizdeki bulantılar ve yorgunluğunuz yoga ile birlikte ortadan kaybolmaya başlayacaktır. Yoga bebeğinizle sizin aranızdaki bağı güçlendirerek ona odaklanmanızı sağlar. Yoga aynı zamanda sizi doğum esnasında rahatlatacaktır. Doğumda ihtiyacınız olan nefes egzersizlerini ve esnekliği kazanabilirsiniz.

Bebeğinizle birlikte dans edin

Dans etmenin insan psikolojisi üzerindeki etkisi çok fazladır. Bunun için bebeğinizle konuştuğunuz gibi dans etmelisiniz. Dans sayesinde üzerinizdeki fiziksel gerilimi de atmış olursunuz. Bebeğinizle birlikte klasik müzik eşliğinde dans ediyor olmak ikinizi de rahatlatacaktır. Dans etmeyi bilmiyorum diyebilirsiniz doğaçlama her zaman etkili bir yöntemdir.

04 Aralık 2019
494 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al