Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Özel Sağlık Sigortası Kimleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Kimleri Kapsar?

Özel sağlık sigortasının amacı gittiğiniz özel bir hastanede hasta konforuna yakışır bir tedavi süreci içerisine alınmanızı sağlamaktır. Bunun için özel sağlık sigortasından 0-65 yaş aralığında olan herkes hizmet alabilmektedir. Özel sağlık sigortasından istediğiniz bir hizmeti tam olarak alabilmeniz için mutlaka verdiğiniz bilgilerin doğru olması gerekiyor. Çünkü özel sağlık sigortaları doğuştan gelen ya da geçmişten gelen hastalıkları teminat altına almaz. Siz yanıltıcı bilgiler verdiğiniz zaman bunun tespiti halinde hiçbir sağlık hizmetinden yararlanamazsınız.

Peki, özel sağlık sigortası neleri kapsıyor.

Özel sağlık sigortasında kapsam yatarak ve ayakta tedavi olmak üzere iki türde ayrılır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavilerde kendi içinde sağlık hizmeti alırken ayrıştırılır. Örneğin yatarak tedavi teminatı şu şekilde düzenlenmiştir.   Ameliyat, ameliyat sonrasındaki tedavi süreci, yoğun bakım hizmeti, kemoterapi ve radyoterapi uygulamaları, diyaliz, trafik kazası, diş tedavi, tetkik, fizik tedavi, evde bakım ve bunun gibi birkaç tane daha başlık sayılabilir. Yatarak tedavi hastanın konforunu yükseltirken daha hızlı bir şekilde yeniden iyileşmesini de sağlayacaktır. Düşünsenize kim hastayken beş yıldızlı bir otel konforunda herkesin kendisiyle ilgilenmesini istemez ki? İşte özel sağlık sigortasında yatarak tedavi teminatı bu kadar önemli ve konforludur.  

Ayakta tedavide ise sistem biraz daha farklı hareket eder. Örneğin doktor muayeneniz, ilaçlarınız fizik tedviniz, röntgeniniz, tetikleriniz,   aşılar, gözlük, lens ve diş tedavisi ayakta tedavi sigortası kapsamındadır. Yatarak tedaviden farklı olarak işler ve doktor kontrolünden sınırlı sayıda yararlanabilirsiniz. Örneğin pek çok sigorta firması ayakta tedavi sigortasında 10 doktor muayenesi olarak değerlendirilmiştir. 1 yıllık süre içerisinde 10 kez doktor kontrolüne gittiğinizde sigortanız da tamamlanmış olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Ek Teminatlar

Özel sağlık sigortası aldığınız zaman ek teminatlar her sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilecek bir durumdur. Buna göre standart bir uygulaması da yoktur. Genel olarak tüm sigorta şirketleri ek teminatta check-up hizmeti sunar ve 7/24 canlı olarak destek alabileceğiniz hizmetleri mevcuttur. Özel sağlık sigortasında en çok talep edilen ise doğum teminatı olmuştur. Doğum teminatı alınabilmesi için ayakta tedavi paketinin mutlaka olması gerekiyor. Bunun yanı sıra poliçenizin başlamasından itibaren 12 ay boyunca hamile kalınmaması şartı var.

19 Mayıs 2019
165 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al