Banka Kredisi Aracın Ne Kadarını Karşılıyor?

Banka Kredisi Aracın Ne Kadarını Karşılıyor?

Bankadan kredi alırken size aracın parasının tamamı verilmez. Bunun içinde fatura bedelinin bir kısmı karşılanacaktır. Bunu bir örnekle açıklarsak siz 120 bin lira değerinde bir araç aldınız o zaman bankadan alacağınız nakit ise bu rakamın %70’i kadarı olacaktır.

Kısacası şunu söyleyebiliriz ki bankadan taşıt kredisi almak diğer kredi seçenekleriyle aynıdır. Fakat burada alacağınız kredinin oranın arabanın fiyatına göre değişecektir. Bankaların otomobil kredilerinde kendilerinin de istediği bir takım özel şartlar ve farklı seçenekleri olabilir. Bunun içinde bir taşıt kredisine başvurmadan önce mutlaka bankaları iyi incelemeli ve taşıt kredisi faizlerini yakından takip etmelisiniz. Bu sayede sizin için ve bütçenize en uygun kredi seçeneğini bulabilirsiniz.

Araba almak istediğiniz zaman nakit konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman ilk tercih edeceğiniz yöntemlerin başında taşıt kredisi geliyor. Bu makalemizde taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılıyor ve taşıt kredisi faizleriyle ilgili kafanızda oluşan soru işaretlerine yanıtlar verelim istedik. Öncelikli olarak araba kredisi için gerekli olan şartların neler olduğunu aktaralım.

Kasko fiyatı hesaplaması

Banka kredisi kullanarak araç almak isteyenler için farklı seçenekler hazırlanmıştır siz almak istediğiniz bir araç için nakit bulamadığınızda bankadan bu nakdi sağlayabilirsiniz.  Öncelikli olarak bilinmesi gereken her taşıt kredisi isteyene bu verilmiyor. Bunun için bir takım şartlar var.

Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

  1. Aracı alacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması şart.
  2. SGK kaydının olması ya da belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekiyor.
  3. SGK kayıtlarınızın en az 3 yıl öncesinden başlaması ve halen de devam ediyor olması gerekli.
  4. Kredi notunuzun iyi olması gerekiyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar. Genel olarak geçerlidir. Taşıt kredileri 48 aya kadar talep edilebilir ve bu süre boyunca yani siz aracı aldığınız ve borcunuzu tamamladığınız süre içerisinde banka araç üzerine ipotek koyacaktır. Yani kısa bir anlatımla aldığınız krediyi geri ödememe ya da ödeyememe halinde banka sizin aracınıza el koyma hakkını saklı tutar. Tahmin ediyorum ki kredi kullananları en çok rahatsız eden konu da bu lakin bunun altını çizmenin faydalı olduğunu düşünüyorum. 

15 Nisan 2020
368 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al