Ev Tadilatı Sigortamı Etkiler mi?

Ev Tadilatı Sigortamı Etkiler mi?

Çatınızın değiştirilmesi gerekiyor. Çocuklar zeminde ve duvarlarda değişiklik için ısrar ediyor ve sürekli istekleri var. Eşiniz eski banyo ve mutfağınızı yeniden düzenleme yapmanızı istiyor. Peki, tüm bunları yaparken evinizin yapısında veya kullanımında yapılacak herhangi bir değişiklik, çoğunlukla sigorta poliçenize nasıl etki edecektir. Evinizde yapacağınız herhangi bir yenileme işleminden önce sigorta şirketinizle görüşmeniz gerekecektir. Sigorta şirketi size bu konuda gerekli desteği sağlayacaktır.

Bazı Ev Tadilatları Sigorta Primlerini Düşürebilir

Ev tadilatları mutlaka sigorta oranlarınızın artacağı anlamına gelmez. Çatı hasarı, ev sahibi iddialarının çoğunu oluşturur; Eski çatılar ve çatı malzemeleri, talep edilenler için güncellenenlerden daha yüksek bir risk taşır, bu nedenle yeni bir çatı almak sigorta maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı olabilir. Güvenlik sistemleri, gaz dedektörleri, duman alarmları ve çitler gibi güvenlik özelliklerinin arka bahçe veya havuz etrafına eklenmesi, güvenliğinizin sağlaması nedeniyle priminizde indirimler sağlayabilir ve maliyetleri azaltabilir.  

HKsigorta.com’dan Ankara konut sigortası teklifinizi mutlaka almalısınız. Teklif almak için koyu renkli bölümü tıklamanız yeterli olacaktır.

Konut Sigortası Sözleşmesinin Ek Teminatları

Konut sigortası yaptıran birçok kişi, sözleşmeyi ek teminatlar ile zenginleştirerek güvencesini artırmaktadır. Bu ek teminatlar, konut sigortasının kapsamını artırır. Bu sayede yaptırılan konut sigortası daha kapsayıcı ve daha güvenilir hale gelir. Bir konut sigortasının sahip olduğu ek teminatlar aşağıdaki gibidir:

  • Kargaşa, halk hareketi, eylem, grev veya lokavt sonucu meydana gelen zararların teminatı,
  • Konut civarındaki çay, nehir, dere ya da kanalın taşması sonucu veya yoğun yağış sonrası ortaya çıkan sel ya da taşkın sonucu meydana gelen zararların teminatı,
  • Cam kırılmaları sonucu ortaya çıkan zararların teminatı,
  • Kaza sonucu vefat meydana gelirse, tazminat ödenmesi teminatı.
  • Hırsızlığın yol açtığı zararların teminatı,
  • Çilingir, Tamirat/Tadilat, Elektrik, Su Tesisatı vb. teminatı.

Konut Sigortası Sözleşmesinin Ana Teminatları

Konut sigortası hizmeti veren sigorta şirketlerinin hemen hemen hepsi ana teminat olarak yangını göstermektedir. Konut sigortasının ana teminatı olan yangın teminatı, yangın, patlama ve yıldırımların meydana getirdiği zararları karşılamayı taahhüt eder.

Konut sigortası yaptırarak evinizi güvence altına almalısınız.

14 Mayıs 2020
606 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al