Axa Tamamlayıcı Sağlık Sigortanın Teminatları

Axa Tamamlayıcı Sağlık Sigortanın Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası hazırlanırken belli teminatlar doğrultusunda hareket edilir. Axa tamamlayıcı sağlık sigortası ise bu kapsamda aşağıdaki teminatlarla hizmet verir.

Yatarak Tedavi

Yatarak tedavi teminatı adından da anlaşılacağı gibi yatarak yapılan tedaviler sonrasında devreye girer. Cerrahi işlemler, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz gibi sağlık problemler ide devreye girer ve hastane giderlerini karşılar. Alacağınız hizmette standart bir kişilik oda, yemek ve refakatçinin giderleri gibi. Bu teminattan faydalanabilmek için yapılması gereken öncelikli olarak SGK ile anlaşması olan bir özel hastaneye gidilmesi gerekir. Özel hastanenin Axa sigorta ile anlaşmasının olması gerekir. Tedavisi gerçekleştirilecek olan hastalığın sigorta genel şartlarına uygun olması gerekir.

Ambulans Hizmetleri  

Sağlık sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de acil durumlar. Axa sigorta acil durumlarda ambulans hizmeti sağlayarak ücretsiz bu hizmeti verir.

Suni Uzuv Giderleri

Sigortalı olan kişi olası hastalık veya bir kaza neticesinde bir uzvunu kaybetmişse bu durumda kaybolan uzuvların yerine suni uzuv kazandırılması teminat kapsamı içerisinde yer alır. Örneğin elini kaybeden bir sigortalıya takma el sigorta sayesinde takılabilir. 

Yardımcı Tıbbi Malzeme Giderleri

Tıbbi malzeme giderleri sigortanın tedavi sürecinin desteklenmesi amacıyla yapılır. Örneğin koltuk değneği, bileklik, elastik bandaj boyunluk gibi tedaviyi destekleyici olan her türlü malzemenin karşılanması sigorta şirketi tarafından ücretsiz olarak yapılır.

Evde Bakım Teminatı

Sigortalı olan kişinin kendi evinde bakımı için bir hemşirenin görevlendirilmesi teminat kapsamında gerçekleşir. Bu hizmet sayesinde hemşire genel vücut temizliği, hastanın beslenmesi, ilaçları, enjeksiyonu, sonda ve serumu gibi tedavileri evde hemşire tarafından gerçekleştirilir.

 Eğer sigortalının kronik rahatsızlığı varsa bakım masrafları teminat kapsamı içerisine dahil edilmez. Tedavi masraflarının ödenebilmesi için doktorun evde bakım yapılması gerektiğine dair raporunu düzenlemiş olması gerekir. Bu rapor sigorta şirketine teslim edilmelidir.

Ayakta Tedavi 

Ayakta tedavi teminatında doktor kontrolü, teşhis ve tedavi konusunda hizmete girer. Bu hizmette yılda 10 kez doktor kontrolüne girebilirsiniz. Anlaşmalı kurumlar dışında gidilen hastane masrafları sigorta firması tarafından karşılanmaz.

Hksigorta.com’dan Axa sigorta ile ilgili Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

08 Haziran 2020
582 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al