Kasko Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Ancak genel anlamda sigortanın neleri kapsadığı ve hangi durumlarda ödeme alabileceğinizi biliyor olmak kasko sigortası yaptırırken daha dikkatli hareket etmenizi sağlayacaktır. Daha önce yayınlamış olduğumuz Kasko Sigortası Nedir? Başlıklı makalemizi okuyarak detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kasko sigortası yaptırırken en ufak bir ayrıntı bile değişik seçenekler sunabiliyor.  Yani sizin imzalayacağınız sözleşmede ödemiş olduğunuz kasko ve teminatın kapsamını genişletiyor ya da daraltabiliyor. Bu nedenle de kasko yaptırırken amacınızın ne olduğunu bilmeniz gerekli. Bu kasko seçeneğinizi belirledikten sonra kasko firması arayışına geçebilirsiniz. Çünkü her sigorta firması farklı teminat hizmeti verebilir. Eğer ki sizin sözleşmenize ekleyeceğiniz yeni teminatlar olacaksa bunları da belirtmenizde fayda vardır. Gelelim kasko yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunun ayrıntılarına.

Firma Seçimine Dikkat

Kasko sigortası yaptırırken önce mutlaka sigorta firmasını iyi seçmeniz gerekiyor. Genelde her firma standart bir poliçe sunar ancak ek teminatlar sizin istediğiniz yönde değişebilir. Bu nedenle güvenebileceğiniz ve daha kurumsal bir firma tercih etmeniz gerekiyor. Kasko fiyatları ek teminatlara göre düşebilir ya da yükselebilir. Şunu bir dipnot olarak belirtelim kasko fiyatları yükseldikçe güvenceniz daha da çok artacak demek değildir. Buna çok dikkat etmeniz gerekli.

Aracın Değeri

Kasko belirlenirken aracın o günkü değeri de önemlidir. Çünkü fiyatlar bu şekilde belirlenir. Siz aracınızı kasko yaptırırken o günkü değeri konusunda da araştırma yapmanız gerekli. Bazen kasko sigortası pahalı gelebilir bunun içinde insanlar tercih etmeyecektir. Dolayısıyla bir hasar durumunda ne kadar zarar edebileceğiniz ve bunun karşılanması önemli olacaktır. 

Kasko Ödemesi

Kasko sigortası yaptırırken ödeme seçeneklerinizi de gözden geçirmelisiniz. Ödemeleriniz taksitli olacaksa hangi banka ve kaç seçenek sunabileceği gibi alternatifleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Özellikle de sizin belirleyeceğiniz taksit seçeneklerinin olması ödeme kolaylığı sağlayacağından dolayı kolay ödeme sunacaktır.

Verilen Hizmet

Her sigorta şirketi aynı hizmeti vermez. Bu nedenle de sigorta şirketinin size vereceği hizmeti ve kapsamını iyice incelemeniz gerekiyor. Örneğin mini onarım hizmeti çok önemlidir. Bunun gibi daha pek çok hizmet size fayda sağlayacaktır.

01 Temmuz 2020
347 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al