Trafik Sigortamı Nasıl İptal Edebilirim?

Trafik Sigortamı Nasıl İptal Edebilirim?

Hksigorta siz değerli müşterilerini ve ziyaretçilerini bilgilendirmek için sürekli güncel bilgilere yer vermeye çalışıyor. Bu anlamda bize gelen sorulardan bir tanesi de trafik sigortamı nasıl iptal edebilirim? Olmuştur. Sorunun yanıtını vermeden önce isterseniz trafik sigortası nedir bunun detayıyla başlayalım.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası karayolunda seyir halinde olan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir uygulamadır. Bunun içinde zorunlu trafik sigortası şeklinde isimlendirilir. Bu sigortanın yaptırılmasının amacı ise trafikte 3. Şahıslara verilebilecek zararların güvence altına alınmasıdır. Türkiye’de bu sigorta zorunlu olduğu için sigortası olmayan bir araç trafikte dolaşamaz dolaştığı anda yakalanırsa cezai işlem uygulanacaktır.

Trafik Sigortası Primleri

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olmasından dolayı en fazla yapılan sigorta türü olmuştur. ancak zorunlu olmasına karşın da trafik sigortası fiyatları her zaman en çok konuşulan konu olmayı da başarmıştır. Ankara trafik sigortası yaptırmak isteyen kişiler HKsigorta ile iletişime geçmeleri halinde ise en uygun fiyat teklifiyle karşılaşacaktır.

HKsigorta’dan en uygun trafik sigortası teklifini hemen alın!

Gelelim trafik sigortamı nasıl iptal ettirebilirim? Sorusunun yanıtını vermeye

Trafik Sigortası İptali Nasıl Olur?

Trafik sigortasını eğer ki Hksigorta’dan yaptırmış iseniz yapmanız gereken tek işlem bize telefon, mail yoluyla ulaşmak olacaktır. Bu sayede yüz yüze olmaya gerek kalmadan sizden alınacak bilgiler doğrultusunda sigorta iptaliniz de gerçekleştirilmiş olacaktır. Ancak bir aracın sigortasının iptali yalnız tek şekilde olur o da sadece aracınızın satışı ya da el değiştirmesi sonrasında olacaktır. bunun dışında herhangi bir nedenden dolayı sigortanızı iptal ettiremezsiniz.

Trafik Sigortası İptali ve Para İadesi

Trafik sigortasının iptal ettirilmesinin merak edilmesinin asıl nedeni de aslında para iadesi olmasıdır. İnsanlar sigortalarını iptal ettirdiklerinde paralarını nasıl alacaklarını merak ediyorlar. Aracın satışını yaptınız ve sigorta acentenizle iletişime geçtiniz. Aracınızla ilgili bilgileri verdikten sonra iptal işleminiz gerçekleşeceği gibi aynı zamanda para iadeniz de hangi bankadan ödeme geçilmiş ise o bankaya sizin hesabınıza yatırılacaktır. Bunun içinde sigortanızı kullandığınız süre değerlendirilecek ve kalan süre kadar ödeme hesabınıza bir süre sonrasında yatacaktır.

17 Ocak 2019
337 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al