Asgari Ücretli Birine Ne Kadar Kredi Verilebilir?

Asgari Ücretli Birine Ne Kadar Kredi Verilebilir?

İnsanların hayatlarını rahat ve konforlu bir şekilde sürdürebilmeleri için nakit paraya ihtiyaçları vardır. Ancak bu dünyada herkesin para yönünden şanslı olduklarını söylemek mümkün değil dolayısıyla iyi maaş alanlar kadar asgari ücretle çalışan insanlarında olduğunu söylemek mümkün. Bu anlamda asgari ücretlilerin isteklerini yerine getirebilmeleri adına ellerinde hiçbir zaman toplu bir paraları da olmayacaktır. Peki, asgari ücretle çalışıyor olmak toplu paranızın olmamasına ya da bankadan kredi talebinde bulunamamanıza engel bir durum mu?

Sürekli maddiyat problemi çekmeyi ortadan kaldırmak ve borcunuzu sıfırlamak istediğiniz zaman asgari ücretliyseniz banka size kredi verebilecek mi? Sebep ne olursa olsun bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz bunun için de maddi anlamdaki gelirinizi belgelemeniz yeterli olacaktır. Şimdi buradan yola çıkarak konuşursak bankalar asgari ücretle çalışan kişilere de kredi verebilirler ancak burada önemli olan konu elbette ki sizin kredi notunuzdur. Eğer ki asgari ücretle çalışıyorsanız ve kredi sicil notunuzda herhangi bir nedenden dolayı bozulma yoksa bu durumda bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz ve bankalarda size kredi sağlayabilecektir.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi banka size kredi verirken gelirinize baktığı için asgari ücretli bir kişinin bankadan kredi talebinde miktar önemlidir. Siz belli bir miktarda kredi çekebilirsiniz. Buradaki rakam ise maaşınızın 3/1’i olacağından dolayı 36 ay vade ile düşünecek olursak 10-15 bin TL aralığında krediniz çıkacaktır.

Ankara Kasko Sigortası Teklifi Al

Kredi Notunu Düşüren Etkenler Neler?

Kredi notunu bankadan para taleplerinde önemli olduğunu daha önceki çok yazımızda dile getirmiştik. Ancak bu yazımızda kredi notunu düşüren etkenler nelerdir? Bunlar hakkında birkaç önemli değerlendirme yapmak istedik. Kredi talebinizin ne zaman olabileceği hiçbir zaman belli olmaz zamansız bir şekilde ihtiyacınızın olması durumunda bankalarla aranızın da her daim iyi olmasına dikkat etmek durumundasınız.

Peki, kredi notunuzun düşmemesi için neler yapmanız nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihini Geciktirmek

Kredi kartının son ödeme gününü geçiriyor olmanız kredi sicilinizin etkilenmesinde bir etken olacaktır. Eğer ki siz bir şey olmaz diyerek sürekli olarak son gününü geciktiriyorsanız bunun size kredi notunun düşüreceği sonucunu bilmeniz gerekir. Eğer ki bankalara olan borcunuz 1 TL bile olsa ve siz bunu geciktirirseniz bu sizin hanenize olumsuz olarak yansıyacaktır.

21 Temmuz 2020
104 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al