Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Lpg’li Araç İlk Çalışmada Zorlanıyorsa

Lpg’li Araç İlk Çalışmada Zorlanıyorsa

Sürücülerin LPG’li araçları tercih etmesinin tek bir nedeni vardır o da yakıt tasarrufunu sağlamaktır. LPG sistemlerinin eskiye nazaran çok daha güçlendirilmiş ve teknolojik hale getirilmiş olması ise aracın ne performans kaybına neden olmakta ne de araçta herhangi bir sorun oluşturmaktadır. Hatta LPG için söylenebilecek en doğru şeyin de akaryakıttan daha güvenli olduğu konusundadır. Özellikle yakıt tankları normal yakıt tankından 10 kat daha güçlü hale getirilmiştir. Yani eskiden olduğu gibi aracınızda LPG varsa yürüyen bir bombadır sözü şu an itibariyle şehir efsanesi olmaktan öteye gitmeyen bir durumdur.

LPG’nin sağlamış olduğu avantajlardan bahsettik ancak sürücülerin şikayet ettiği bir konu var ki o da bazı LPG’li araçların sabah LPG’de daha geç çalıştığı konusundadır. Bizde bu soruyu araştırdık ve bir aracın sabah LPG’de neden geç çalıştığı hususunda size bilgiler verelim istedik.

LPG’li aracınız yalnızca sabah geç çalışıyorsa bu durumda LPG’nin beyninde veya enjektörlerinde bir sorun var demektir. Enjektörde ya da beyinde bir kaçak olduğu zaman araç sabah geç çalışır. Bunun nedenine baktığımız zaman ise manifoltta birikmiş olan gazın sabah marşa bastığınız zaman benzinle karışır ve aracın motorunun boğulmasına neden olur. Bu durumda arızalı parçanın bir serviste değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde sorunun çözümü de pek mümkün değildir.

Ancak bazı durumlarda araç benzinde normal çalışır ancak gaza geçerken stop eder bu durumda ise arızanın nedenleri şunlardan kaynaklanıyor olabilir.

LPG enjektörlerinden birisi veya birden fazlası arızalı olabilir. Bu durumda araç teklemeye başlar ve stop eder. Arızalı olan enjektörün bulunarak değiştirilmesi ya da temizlenmesiyle sorun ortadan kaldırılmış olacaktır.

LPG gaz kesicisinde ya da şamandra valfinde arızalar olabilir.

Regülatörde arıza vardır bunun içinde basınçta düzensizlik olabilir. Aracın motoruna düzenli olarak gitmeyen yakıt olduğundan dolayı araç stop edebilir.

ECU’da arızalar olabilir.

Benzine geçiş sırasında ısı düşük ayarda tutulmuşsa o zaman motor soğuk olduğu için araç stop edebilir.

Map sensöründe arıza olabilir.

Isı sensörü arızalı olabilir.

Yukarıda belirttiğimiz konularla ilgili olarak aracınız benzinden LPG’ye geçiş sırasında stop edebilir.

19 Ekim 2019
171 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al