Araçlarda Güvenlik Artırıcı Tedbirler

Araçlarda Güvenlik Artırıcı Tedbirler

Araçları bulundukları yerde korumak ve muhafaza etmek sizin görevinizdir, çünkü bunu eksik yaptığınız zaman aracınızın da her zaman risklere açık olduğunu unutmamanız gerekiyor. Aksi durumda aracınızın başına gelenleri sorumlu tutmak için kimseyi bulamayabilirsiniz. İlk olarak yapılması gereken şey aracınızı mutlaka gece aydınlık olan bir yere park etmelisiniz. Hırsızlar için karanlıkta ve kuytuda olan bir araç en güzel hedeftir.

Aracınızı koyduğunuz yer güvenlik konusunda sıkıntılı bir yer ise örneğin aracınızı yol kenarına bırakmak zorunda kalmışsanız bu durumda içinde değerli hiçbir şeyi bırakmamalısınız. Eğer kalması gerekiyorsa bile dışarıdan bakıldığında kesinlikle içinin görünmemesi gerekiyor. Cam filmlerinin serbest olması özellikle bu konuda sürücüleri memnun etmiş gibi. Çünkü siyah filmli bir camdan aracın içi kolay kolay görünmüyor, hatta gece hiç görünmüyor diyebiliriz.   

Aracınızdan neden ne olursa olsun kısa süreliğine de olsa ayrılmak zorunda kalırsanız aracınızı mutlaka istop edin anahtarı çekin ve kapılarınızı kilitleyin. Sonrasında dövünmeniz işinize yaramayacaktır. Unutmayın ki anahtarı alıp kapıları kilitlemezseniz hırsızlar aracınızı 1 dakika içerisinde düz kontak yapabilirler.

Aracınızın anahtarlarını nereye giderseniz gidin bilmediğiniz yerlere bırakmayın, hatta tanımadığınız kişilere ne sıfatla olursa olsun anahtarı ya da ruhsatınızı vermemelisiniz. Bir anlık dalgınlık demek aracınızın çalınması demek olabilir. 

Aracınızı otoparka bırakmanız gerektiğinde anahtarı verdiğiniz kişinin kesinlikle otopark görevlisi olduğundan emin olmalısınız. Bu tarz hırsızlık olayları çok kişinin başına gelmiştir ve tecrübeden kaynaklı olarak bu bilgi verilmiştir.  Aracınızın anahtarını tanımadığınız kişilere vermeniz demek elinizle hırsıza anahtar teslim etmiş demek gibi olacaktır.

Arabanıza alarm mutlaka taktırmalısınız, hatta simit direksiyon kilitleri bu noktada oldukça faydalı olabilecektir.

 Aracınıza kasko yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü HKsigorta olarak biz bugüne kadar yaptığımız kaskolu müşterilerimizden bazılarının her ne kadar güvenliğini almış olsalar bile araçları çalındığından dolayı kaskoları devreye girerek maddi kayıplarının karşılanmasını sağlamıştır. Kasko yalnızca bir aracın kaza yaptıktan sonraki masraflarını karşılamaz. Aracınızın çalınması, yanması vs. gibi durumlarda da devreye girecektir.

Unutmayın ki aracınızda alacağınız her güvenlik önlemi canınızın, malınızın ve karşı tarafın güvenliğini en üst düzeyde artırmış olacaktır. Siz tedbirinizi aldığınız da artık yapılacak çok fazla bir şey yoktur ve bunlara rağmen başınıza herhangi bir şeyin gelmesi durumunda zararınız zaten karşılanacaktır.

05 Nisan 2020
381 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al