Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Seçimi ve Kasko Sigortası

Araç Seçimi ve Kasko Sigortası

Araba satın alma kararı çok zordur birçok açıdan değerlendirme yapmanız gerekir gelişi güzel bir şekilde hiç araştırma yapmadan araba alırsanız mağdur olabilirsiniz. Araba almadan önce beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Aldığınız arabayı hangi amaçlı kullanmak istiyorsunuz ve ne gibi özellikler arıyorsunuz bunu iyi belirlemek gerekir. Ülkemizde ki araba seçeneklerine baktığımızda karşımıza çok sayıda araç çıkabiliyor bunlar biraz kafa karıştırsa da hepsinin özellikleri çok farklı olduğu için belli bir model ve markaya yönelebilirsiniz. Öncellikle ne kadar büyük bir araba ihtiyacınız var onun kararını vermelisiniz. Bazıları iki kişilik araçlardan hoşlanırken bazıları çok yüksek tavanlı ve büyük arabalardan hoşlanabiliyor. Daha sonraki aşamada bagaj büyüklüğü önemli bir ayrıntıdır çok fazla şehir dışına yolculuk yapıyorsanız büyük bir bagaja ihtiyacınız olacak buna göre bir arama yapmanızda fayda vardır. Diğer önemli bir detay da performans bu araç kullanıcıları için çok önemlidir herkes bütçesine göre en iyi performansı sunacak arabayı ister bunun içinde iyi bir araştırma yapmalısınız. Bir araba için olmazsa olmazlardan birisi de güvenliktir araç içerisinde yer alan hava yastığı gibi detaylara çok dikkat etmelisiniz.

Son dönemde piyasaya sürülen araçlar çok güvenli olsa ufak detaylarda çok şey fark ettirebiliyor. Bunların dışında bir de yakıt türü ülkemizde önemlidir. Dizel araçlar az yakması nedeniyle benzinli araçlardan daha çok tercih ediliyor.

Kasko sigortası ücretleri Ankara

Yeni Araçlarda Kasko

Yeni alınan bir aracın kasko sigortası kesinlikle yapılması gerekiyor. Özellikle sıfır bir araç alınmışsa o zaman nasıl bir sonuçla karşılaşabileceğinizi bilemediğiniz için ister istemez bir kaza olması halinde bu sizi ciddi anlamda sıkıntıya düşürebilecektir. Türkiye’de kasko sigortası fiyatlarından dolayı ikinci plana atılmış olsa da özellikle yeni model araçlarda sürücülerin kendilerini güvende hissedebilmek için tercih etmiş olduklarını görebiliyoruz. Kasko yalnızca sürücünün cebini koruyan değil aynı zamanda araç kullanırken kendisini de güvende hissetmesini sağlayabilen bir sigorta türüdür. Bu sayede alınan araç sıfır bile olsa en ufak kazalarda bile telafisi mutlaka olabiliyor. Bunun için araç alınırken kasko yaptırmak her zaman önemlidir.

18 Mart 2020
84 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al