Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Aracınızı Güneş Yanıklarından Nasıl Koruyabilirsiniz?

Aracınızı Güneş Yanıklarından Nasıl Koruyabilirsiniz?

Yazın kavurucu sıcakları sadece bizi değil araçlarımızı da etkiliyor.  İster hareket halinde olsun ister park halinde aracınızı güneşin zararlı etkilerinden ne kadar uzak tutarsanız aracın ömrünü o kadar uzatmış olursunuz. Piyasa da güneşin zararlı etkilerinden koruyabilmek için hazırlanmış olan kremler mevcut. İnsanlar korunmak için nasıl bol su içmesi gerekiyor, güneş kremi sürüyor, şapka ve gözlük takıyorsa aynı uygulamaları aracı içinde yapması gerekiyor. Ancak bunu elbette ki bu saydıklarımızla yapabilmek mümkün değil bunun için aracınızı nasıl korumanız gerektiğini aşağıda detaylı olarak anlatmak istedik.

Doğru Park Yeri

Eğer kapalı bir otoparkınız varsa o zaman içiniz daha rahat ancak her zaman aracınızı otoparkta tutamazsınız. Dışarıda da olduğunuz zamanlar vardır. Aracınızı gölgeye park etmeniz her zaman faydalı olacaktır. Çünkü güneşin altına aracınızı park ettiğiniz zaman boyasını ciddi anlamda etkilemiş olursunuz ve bu da aracın rengini daha soluk bir hale getirir. Özellikle aracınız koyu renkteyse güneşten sararıp solması daha kolay olacaktır. Aracınız için kullanacağınız cilalar ve güneş koruyucuları bu zararı minimuma indirebilecektir. Üstelik bu koruyucular araç içerisindeki ısıyı da düşürecektir. 

Araç Temizliği Güzel Ama

Aracınızı yıkattıktan sonra hemen yola çıkmak sizse mantıklı gelebilir ancak yanlıştır. Çünkü yıkadıktan sonra aracınızı güneşe çıkarmanız demek boyanın doğrudan güneşle temas edeceği anlamına gelecektir. Aracınıza sürdürdüğünüz sabun aracın kaportasına zarar verecektir. Aracınızı yıkarken kesinlikle

Aküye Su Ekleme

Bazı otomobillerin aküsü su gerektirir. Bunun için aküye ihtiyacı durumunda mutlaka saf su eklemesi yapmalısınız. Bu tür aküler 6 ay da bir bakım ister. Dolayısıyla akü bakımını yazlık ve kışlık olacak şekilde hazırlayabilirsiniz. Akünün ömrünü uzattığınız zaman yazın sıcağından etkilenmesini de durdurmuş olursunuz. 

Lastik Değişimi ve Kontrolü

Bir otomobilin hem güvenliğini hem de konforunu sağlayacak olan en önemli şey lastikleridir. Sıcaktan eriyen asfalt bile yazın kavurucu sıcağına dayanamazken aracınızın lastiklerini mutlaka korumanız ve sık sık kontrol etmeniz gerekir. Yazlık ve kışlık lastiklerinizi zamanında takmanız lastiklerinizi korumanızı sağladığı gibi aracınızın da yorulmamasını sağlayacaktır.

Siz değerli takipçilerimizi güneş yanıklarından aracımızı korumayla alakalı olarak bilgilendirmeye çalıştık.

28 Mayıs 2019
172 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al