Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Muayene Tekrarında Nelere Bakıyorlar?

Araç Muayene Tekrarında Nelere Bakıyorlar?

Otomobiller bir ve iki yıllık periyotlarla muayeneden geçer. Bu istisnasız bir şekilde yapılması gereken bir zorunluluktur. Buradaki amaç trafiğe çıkan araçların yaya ve diğer araçların güvenliğine tehdit unsuru oluşturabilecek sıkıntılardan uzak tutulmasıdır.

Araç muayenesi her araç için farklı bir tarihte olabilir. Bu nedenle de aracınızın muayenesi için gittiğiniz de aracınızın muayenesi sırasında herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda aracın bu eksiğinin giderilerek sizden başka bir tarihte randevu alıp gelmeniz istenecektir. Araç muayenesinde iki şekilde uygulama yapılır. Eğer ki araç hafif kusurlu ise muayeneden geçer ancak size bilgi notu olarak eksiğinizin olması halinde bunun tamamlanması istenir. Fakat ağır kusurlu ise o zaman araçtan muayene tekrarı istenerek eksiğin giderildikten sonra en az 1 ay içerisinde yeniden muayeneye gelmesi söylenir.

Hksigorta.com’dan Ankara kasko sigortası teklifi alın. Size uygun fiyat tekliflerini karşılaştırın.

Peki, araç muayene tekrarında nelere bakıyorlar?

Örneğin nisan ayında aracınızı muayeneye götürdünüz ve aracınızın şase numarasının ruhsat ve emniyet sisteminde farklı olduğu tespit edildi. Bu muayenede ağır kusur sayılan bir durumdur ve bunun çözülmesi gerekir. İşlemi nasıl çözeceğinizden bahsetmek istemiyorum ve bu sorunu çözdünüz diyelim. Daha sonrasında ise internetten TÜVTÜRK’ün sitesine girerek muayene için yeniden gün alıyorsunuz.  Günü de aldıktan sonra muayene yerine 15 dakika öncesinden gidiyorsunuz. Gittiğinizde ise sıranızın gelmesinin ardından içeriye girdiğiniz de zaman kaybetmemek adına aracın kusuru neredeyse ona bakıyorlar.

Ancak bazı istasyonlarda önemli birkaç noktaya daha da baktıkları söyleniyor, lakin genelde kusurlu olan bölgenin tam olup olmadığına bakılıyor. 

Trafik Muayenesinde Sigortaya Bakıyorlar mı?

Araç muayenesinde dikkat edilen önemli hususlardan birisi de trafik sigortanızın var olup olmadığıdır. Eğer ki aracınızın sigortası yapılmamışsa bu durumda aracınız muayeneden geçemeyecektir. Trafik sigortası her aracın trafikte seyredebilmesi için mutlaka yaptırmak zorunda oldukları bir güvence olmanın yanı sıra olası bir kaza durumunda da sürücünün maddi olarak daha rahat olmasına imkan sağlamış olacaktır. Aracınıza trafik sigortasının yanı sıra kasko sigortası yaparak da koruma sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha güvenli yolculuklar gerçekleştirilmiş olur.

22 Mayıs 2020
46 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al