Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortası bilindiği üzere zorunlu olmayan yani kişilerin isteğine göre yapılan bir sigorta türüdür. Dolayısıyla bu sigortanın yapılmasının amacı sürücülerinin araçlarının başına herhangi bir nedenden dolayı kaza gelmesi halinde sorgusuz sualsiz masraflarının karşılanmasını sağlamaktır. Sigorta şirketleri de sürücülerin bu beklentisini belli limitler dahilinde hazırlamış oldukları poliçelerle hayata geçiriyorlar. Kasko sigortasını trafik sigortasından ayıran en önemli özelliğin bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede aracınızı sürerken daha güvende ve korkmadan sürebilmeniz sağlanmış olur. Kasko sigortası ile sürücülerin amaçladıkları şey her şeyin kapsam içerisinde olması ve kaza sonrasında hiçbir ekstra ücret ödememek istemesi ancak bakalım kasko sigortasının kapsamı sürücülerin bu isteklerinin ne kadarını karşılıyor. HK Güvence olarak makalemizde bu konu üzerine yoğunlaşalım ve kafadaki soru işaretlerini de ortadan kaldıralım istedik.

Kaskom Neleri Karşılıyor?

Kasko sigortası da tıpkı trafik sigortası gibi ana teminatlar doğrultusunda hareket ediyor. Ancak kapsamını siz ek teminatlarla daha da güçlü bir hale getiriyorsunuz. Kaskonun amacı yalnızca sizin aracınızda oluşabilecek zararların karşılanmasını sağlamak bunun içinde ful kasko yaptırdığınız zaman aracınızın başına gelebilecek her türlü zarar sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Yapılacak olan ek teminatlar ise sizin talepleriniz doğrultusunda hazırlanır ve bunun içinde kasko sigortası sizden ekstra ücret talep edecektir.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

Kasko sigortası yaptırmanızın en önemli nedenlerinin başında aracınızın başına bir kaza gelmesi durumunda masraflarınızın karşılanmasıdır. Çünkü genelde kazalar büyük olsun küçük olsun aniden gelir ve sizi o anda parasız olarak yakalayabilir. Kaskonuz varsa siz tamir masraflarınız için ekstra bir ödeme yapmak durumunda kalmazsınız. Bu da sizi maddi açıdan o an yaşadığınız sıkıntıdan kurtaracaktır.

Kasko Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kasko sigortasında hesaplama yapılırken sigorta şirketine göre değişiklik gösterir bunun için her yerden alacağınız fiyat birbirini tutmayabilir. Biz hksigorta.com olarak size teklif sunarken tüm sigorta şirketlerinden aynı anda teklif alır ve sizin için en uygun olanı size sunarız. Bu sayede sizde daha uygun fiyata kaskonuzu yaptırmış olursunuz.

Kasko Kimin Üzerine Yapılmalı?

Kasko sigortası yapılırken yaş önemli bir faktördür bunun için ehliyetinizin olması ve araç sizin üzerinize kayıtlı olması gerekiyor. Kısacası kasko sigortasında aracın kimlik bilgileri önemlidir.

13 Mart 2019
151 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al