Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Değer Kaybı Hakkında Merak Edilenler

Araç Değer Kaybı Hakkında Merak Edilenler

Bir otomobiliniz varsa her an kaza riski ile karşı karşıyasınız demektir. Bu risk sadece sizden kaynaklı olmaz yani siz her ne kadar dikkatli ve profesyonel bir sürücü olsanız bile dikkatsiz bir sürücü gelip size çarpabilir. Elbette ki kaza istenmeyen bir durumdur ancak kazanın boyutuna göre hayatta kaldığınız içinde aracınızda yaşanacak hasar sizi çok fazla düşündürmeyecektir. Ancak zaman içerisinde düşünmediğiniz bu hasar sizin karşınıza da gelecektir. İşte bizde bu yazımızda yeni bir otomobili olan kişilerin kaza neticesinde araçlarında yaşayacakları değer kaybından bahsedelim istedik. Çünkü her kaza yapan araçta değer kaybı olur mu, olursa bunun tahsili nasıl yapılır merak edilen konu başlıkları arasındadır.

Aracınızla kaza yaptığınızda tekrar eski haline dönüştürülmüş olsa da aslında eskisinden çok daha farklı olacaktır. Örneğin kazanız artık TRAMER kayıtlarına girdi ve hasarlı bir araç olarak bilinecek ve bizim ülkemizde insanlar hasarlı bir aracı alırken daha temkinli hareket eder ya da almayabilir. Değer kaybı ise bir anlamda aracın orijinalliğinin ortadan kalkması olarak tanımlanabilir. Şimdi buraya kadar olay durumun özetiydi. Ancak merak etmeyin aracınız hasar aldığında araç değer kaybını da doğru hamlelerle adım attığınız zaman tahsil edebiliyorsunuz.

Araç Değer Kaybı Nedir?

Sıfır bir araç aldınız ve kaza yaptınız dolayısıyla kaza sonrasında aracınız onarılmış olsa da ikinci el fiyatından daha düşük bir değere satılacaktır. Bu her ne kadar aracı kusursuz bir hale getirseniz de yaşayacağınız bir durumdur. Dolayısıyla burada bir kazanç kaybı meydana gelmiş olacaktır. 

Araçlarda Değer Kaybı Nasıl Olur?

Genelde aracıyla kaza yapan sürücüler psikolojik olarak o aracı satma eğilimine girerler ve bu durumda aracın fiyatını düşürmüş olacaktır. Kusursuz hatasız bir araçla kazalı bir aracın fiyatının aynı olması beklenemez. Dolayısıyla aynı model, marka, kilometreye sahip olan bir araçtan daha ucuza satmak zorunda kalırsınız.

Araç Değer Kaybı

Araç değer kaybı talebinde bulunmak için başvuracağınız yer mahkemelerdir ve mahkeme sizin haklı durumunuza karşın sessiz kalmayacak ve değer kaybı miktarınızı da size tahsil edecektir.

08 Haziran 2019
176 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al