Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araba Tavanı Nasıl Temizlenir?

Araba Tavanı Nasıl Temizlenir?

Otomobillerin dış temizliği kadar iç temizliği de çok önemlidir. Özellikle kış mevsiminde otomobillerin iç bölümleri normalin dışında kirlenir. Dolayısıyla iç temizliği daha fazla önem kazanır. Aracın dış temizliği estetik açısından ne kadar önemliyse iç temizliği de aynı şekildedir. Yani içi dışı temiz olan bir araç satılmak istendiğinde daha rahat satılacağı gibi alıcısının içine de sinmiş olacaktır. İç temizlik aracınızın estetik görünümü için önemliyken sizin sağlığınız açısından da ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

Otomobiller kullanım sıklığına göre iç döşemelerinde kirlenmeler, tozlanmalar ve lekelenmelerle karşı karşıya kalabilir. Özellikle de sigara içilen bir aracın tavanı zaman içerisinde sararmaya başlayacak ve ortaya çirkin bir görüntü çıkacaktır. Bu renk değişimi beraberinde aracın kötü kokmasına da neden olabilir. Bunun için iç temizliği yapılırken tavanın da belli dönemlerde silinmesi gerekir.

Araç Tavan Temizliği

Araç tavan temizliğinde kullanılan ürünler önemli bir ayrıntıdır. Çünkü bazı ürünlerin sizi yormaktan başka bir işlevi olmayacağı gibi tavanda lekelerin tam olarak çıkmamasından kaynaklı olarak dalgalı bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Tavanda belli dönemlerde yapılan temizlik sayesinde lekelenmeler olmayacağı gibi var olan tozlar da gitmiş olacaktır. Bu durum döşemelerin ömrünün de uzaması anlamına gelir.

Temizlik Uygulaması

Bir kova içerine ılık su koyun ve yeterli miktarda temizleyici ürün ekleyin. Ürün seçiminde de bu iş için uygun olan şampuanlar piyasada satılmakta bunları kullanabilirsiniz. Temiz bezlerden birisini kova içerisinde ıslatın ve iyice sıkın. Kova içindeki köpükten bir miktar alın ve temiz olan bu bezinizle birlikte tavana çok fazla bastırmayacak şekilde silin. Silme işlemini her taraf için yaptıktan sonra duru bir bezle temizlemeniz gerekiyor. Bunun için bezinizin nemli ve temiz olması gerekiyor. Bezle tavandaki nemi aldıktan sonra üzerindeki kirin de kusmasını engellemiş olursunuz. Ardından tekrar bir bezle iyice silin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bahsettiğimiz temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken nokta tavana zarar vermemeniz. Çünkü tavana zarar verirseniz sarkmasına neden olursunuz. Kullandığınız ürünler ve su döşemenin altındaki yapıştırıcıya zarar verebilir.  Bu nedenle katkı maddesi kullanılması pek tavsiye edilmez.  Döşemeleri silerken asla fazla bastırmayın hafif ve yumuşak hareketlerle işlemi yapın.

28 Ekim 2019
199 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al