Bebekler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bebekler ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bir bebek gülümsemesiyle bir odayı aydınlatabilir, gülüşüyle ​​bir kalbi eritebilir ve hayata yepyeni bir bakış açısı sağlayabilir. Bunlar herkes tarafından bilinir bilmeyebileceğiniz şey, bebeklerin sadece tatlı olmadığı, aynı zamanda dünyadaki en dikkat çekici küçük şeyler olduğunu kanıtlayan çok sayıda şaşırtıcı gerçeğin de konusudur.

Araştırmalar, bebeklerin doğuştan gelen bir ritim duygusuyla doğduğunu ortaya çıkarmıştır. Henüz bir hamle yapamasalar da, bebeklerin içgüdüsel olarak müziğin ritmine ve temposuna tepki verme yeteneğine sahip olduğu ve hatta bunu konuşmadan daha ilgi çekici bulduğu biliniyor.

Bebekler, suya daldırıldıklarında vücutlarının doğal olarak çevresine uyum sağlamasına neden olan dalış refleksi ile doğarlar. Suda doğum ise bunun en belirgin kanıtı olacaktır. Günümüzde pek çok anne adayı artık çocuklarının suda doğmasını tercih ediyor. Bu yöntem sayesinde hem anne hem de bebek daha sağlıklı bir doğum gerçekleştirmiş oluyor.

Bebeğinizi özel bir hastanede dünyaya getirmek için bebek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hksigorta.com olarak sizin için en uygun tamamlayıcı sağlık sağlık sigortası teklifini hazırlayabiliriz.

Bebekler 300 Kemikle Doğarlar

Bebekler dünyaya geldiklerinde vücutlarında 300 kemikle doğar. Bu yetişkinlerden 94 daha fazla kemik demektir. Peki bu fazladan 94 kemik daha sonra ne oluyor. Kemikler gelişimle birlikte bir araya gelir ve bu şekilde tek bir kemik meydana gelmiş olur.

Gülümsemeler Sadece İnsan Bebeklerine Özeldir

Bebekler, ebeveynlerine gülümseyen tek türdür. Kutsanmadık mı?

Yeni Doğanların Dizkapağı Yoktur

Bebekler yeni doğduklarında dizkapakları yoktur. Bunun içinde ayakta duramazlar. Bebeğin diz kapağı, küçük çocuk okul öncesi döneme girene kadar sert kemiğe dönüşmez.

Bebekler Önce Kırmızıyı Tanır

Bazı uzmanlar, yeni doğanların yalnızca siyah, beyaz ve gri görebildiğini öne sürerken, bazıları farklı tonları görebildiklerini ancak bulanık gördüklerini öne sürüyor. Bebeklerin ilk tanıdığı renk kırmızıdır.

Bebekler doğum ağırlıklarını beşinci ayda ikiye katlar ve ilk yıl üç katına çıkabilirler.  Bebekler her ay yaklaşık 1 ila 1,5 cm büyürler.

Bebekler ağlar ama yaklaşık üç haftalık olana kadar gerçek gözyaşı üretmezler.

Mideleri ceviz büyüklüğündedir.

Bebekler doğdukları saçlarını kaybeder.

Bebekler ilk yıl ortalama 5400 saat uyur.

04 Kasım 2020
174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al