BES Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi yani BES 18 yaşını dolduran her Türk vatandaşının yaptırabileceği bir sigorta şeklidir.  BES gönüllülük esasına dayanır bu nedenle isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz. Diğer sigorta modelleri olan SGK, Emekli Sandığı ve Bağkur’un bir tamamlayıcısı olarak da değerlendirmek mümkün olabilir. Bireysel emeklilik sistemi uzun vadede olan bir emeklilik sistemidir. Bu nedenle uzun vadede düşünmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Hazine Müsteşarlığı ve Emeklilik Gözetim Merkezince sürekli olarak denetlenmekte olan bu sistemde yatırımlarınız da Takas Bank güvencesi altında olacaktır. Sistem çok sağlam olduğundan dolayı uzun vadeli sürecinizde içinize çok yarayacaktır. Fakat sistemin ne demek olduğunu anlayabilmek için bireysel emeklilik sisteminin ne demek olduğunu daha net bir şekilde anlatalım.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bu sistemde yatırım fonlarını değerlendirebilmek için bir takım esaslar uygulanabilir. Örneğin yatırım profiliniz analiz edilir ve yatırım şekliniz de belli olur. Sistem hakkında herkesin net bir bilgisinin olmayacağını söyleyebiliriz çünkü genelde bu sisteme dahil olmadan önce danışmanlık hizmeti alınmamasından kaynaklanıyor. Bu sisteme girmeden önce bir danışmandan bilgi aldığınızda sizi en doğru şekilde yönlendireceğinden dolayı ekonomik dalgalanmalardan da çok fazla etkilenmezsiniz. 

Bireysel Emeklilik Hakkı

Bireysel Emeklilik Sistemine kayıt işlemi yaptırdıktan sonra hemen ödeme işlemini başlatıyorsunuz. Sonrasında ise en az 10 yıllık bir prim ödemesi gerçekleştirmeniz gerekiyor. 56 yaşınızı doldurduktan sonra artık sizde hak kazanmış olabileceksiniz. Türkiye’deki yaşam ve emeklilik koşullarına baktığımız zaman insanların çalışırken elde etmiş oldukları yaşam standartlarını emekli olduklarında maaşlarının düşmesi sonrasında da kaybettikleri biliniyor. Dolayısıyla BES ileriye yönelik yapılabilecek en önemli yatırımlardan birisi olarak gösterilebilir. Artan yaşla birlikte insanın konforunun daha da yukarıda olması gerekirken düşüyor olması alternatif seçeneklerinde düşünülmesinde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi gençliğinizde yapmış olduğunuz tasarrufların yaşlandığınız zaman karşılığının bulması demektir.

HKsigorta olarak her türlü sigorta ihtiyacınız durumunda bizimle iletişime geçmeniz halinde ihtiyacınız olan sigorta hizmetini size en uygun ve en hızlı şekilde sağlayabiliriz. Online olarak gerçekleştireceğimiz işlemlerimizde Türkiye’nin neresinde olursanız olun size hizmet ulaştırabiliriz.

16 Nisan 2019
475 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al