2022 Ankara En Ucuz Trafik Sigortası

2022 Ankara En Ucuz Trafik Sigortası

Ankara en ucuz trafik sigortası belirlenirken sigorta şirketleri arasında büyük fiyat farklılıklarından bahsedebilmemiz mümkün değildir. Çünkü sigorta fiyatlarındaki kapsam ve limitlerin yanı sıra prim fiyatlarında da bir takım düzenlemeler yapılmıştır.

En Uygun Trafik Sigortası

Prim fiyatlarında tavan fiyat uygulamasına geçilirken sigorta şirketlerinin yapmakla zorunlu oldukları bir takım uygulamalar söz konusudur. Bunun içinde hiçbir sigorta firması bu limitlerde ve tavan fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapamazlar.

En ucuz trafik sigortasını bulabilmek için öncelikli olarak araç sahiplerinin fiyat araştırması içerisine girmiş olmaları gerekiyor. Zorunlu trafik sigortasında ise güvenceler farklı paketler halinde sunulmuş olduğundan dolayı sigorta fiyatları istenilen ek paketlere göre değişiklik gösterebilecektir.

Kasko ve Trafik Sigortası Farklı Mı?

Zorunlu trafik sigortası yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Ancak kasko tamamen kişilerin isteklerine bırakılmış olduğundan dolayı yaptırıp yaptırmamak sürücüye bırakılmıştır. Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın zararını karşılarken kasko sigortası ise sürücünün kendi aracında meydana gelebilecek olan zararın karşılanmasını sağlar. Bu iki sigortayı birbirinden ayıran en önemli hususlar bunlar olarak bilinir.

İlginizi çekebilir: Ankara Trafik Sigortası

En ucuz trafik sigortası seçilebilmesi için bulunduğunuz şehir ve sizin yaşınıza varıncaya kadar pek çok önemli faktör etkilidir. Büyükşehirlerde kaza ihtimali yüksek olduğundan dolayı trafik sigortası fiyatı ister istemez daha yüksek çıkacaktır. Küçük şehirlerde ise fiyatlar daha uygundur. Sürücülerin en ucuz trafik sigortasını aramalarının en büyük nedeni de zaten fiyatların yüksek olmasından kaynaklanır.

Zorunlu Trafik Sigortası Limitleri

Zorunlu trafik sigortasında limitler ise Hazine müsteşarlığı tarafından belirlenir ve kazalardan sonra meydana gelen hasar durumuna göre sigortada fiyatlar farklılık gösterir. Örneğin siz hiç kaza yapmamış bir sürücüyseniz bu durumda alacağınız hasarsızlık oranı çok daha yüksek olacaktır.

Trafik sigortasında limitler daha önceden belirlenmiştir. Dolayısıyla bu limitler üzerinde herhangi bir şekilde oynama yapılmayacaktır. Poliçedeki indirimin sağlanmasına neden ise sürücünün kendisidir. Çünkü sigorta şirketleri indirim konusunda sınırlı bir şekilde hareket edebilmek zorundadır.  

İster Ankara’da olun isterseniz Türkiye’nin herhangi bir yerinde trafik sigortası yaptırmak ya da teklif almak için hksigorta.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

29 Temmuz 2021
22 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al