Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Pert Araç Bildirimi

Bir araçtan pert şeklinde bahsedebilmemiz için öncelikli olarak kaza sonrasında aracın % 70 oranında hasar alması gerekir. Yani onarım masrafları neredeyse aracın sigorta bedeli ile aynıdır. Bunun için böyle kazalar sonrasında araçlar pert olarak değerlendirilir.  Hasar sonrasında kaskolu araçların sahiplerinin merak ettiği konulardan birisi olan hasar sonrası pert işlemleri ile ilgili detayları bu makalemizde sizinle paylaşalım istedik.

Pert araç hasarında sigortalının en fazla 5 iş günü içerisinde sigorta şirketiyle iletişime geçerek hasarın bildirimini yapması gerekir. Ekspert talep etmesi ve gerekli evrakların hazırlanması için başvuru gereklidir. Hasarın tespit edilebilmesi amacıyla görevlendirilmiş olan eksper aracın parça ve masraflarının listesini rapor eder ve sigorta şirketine bu raporu sunar. Aracın parça ve onarım masrafının toplamı aracın kaza tarihindeki sigorta rayiç değerine ulaşıyor ya da rayiç değeri oranını geçiyorsa araç tam hasarlı olarak kabul edilir. Exper araç incelemesinde çıkardığı raporu sigorta şirketine bildirir.

Pert araç kasko teklifi

Pert Araç Bildirimi İçin Gereken Belgeler

  • Sigorta poliçesi,
  • Trafik kaza raporu,
  • Sürücünün alkol raporu,
  • Aracın hasarlı fotoğrafları,
  • Sürücünün ehliyet fotokopisi,
  • Aracın ruhsat fotokopisi

Aracınız pert olmuş ise bu durumda sigortalı ve sigortacının karşılıklı anlaşması halinde sigorta şirketi belirlenen ücreti geçmemek koşuluyla o andaki piyasa değerini sigortalıya öder. Pert olan aracın satışı ve yasal devir işlemleri sigortalının sorumluluğundadır.

Hksigorta.com sizin için en uygun kasko sigortası teklifini sunar. Hızlı teklif alabilmeniz için bizimle iletişime geçmeniz ya da iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sigorta ister trafik olsun, ister kasko olsun araç sürücülerinin mutlaka yaptırması gereken bir güvencedir. Trafik sigortası zorunludur ve trafikte hareket halinde olan her motorlu araç mutlaka sigortasını yaptırmak zorundadır. Kasko sigortası ise zorunlu olmayan ve tamamen isteğe bağlı olan bir güvencedir. Aracınız ve cebinizin güvende olmasını istiyorsanız o zaman sigortanızı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Otomobil kullanmak risktir ve bu riskin her sürücü için geçerli olduğunu asla unutmamak gerekiyor. Aracınızın direksiyonuna geçtiğiniz anda kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız mutlaka sigortanızı yaptırmanız gerekir. Ayrıca pert araçlara da kasko yapan sigorta şirketleri mevcuttur.

25 Şubat 2020
86 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al