Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Artık neredeyse bankalara olan borçları yüzünden ya da kredi kartı ödemelerinden kaynaklı olarak sıkıntıya düşmemiş olan ve sicili bozuk olmayan kişi yoktur. İnsanlar borçlandıkları zaman ilk akla gelen kredi çekmek olduğundan bazen harcamalarını dengesiz bir şekilde yaptıklarında kredi borçlarını ödemede zorluk ya da hiçbir şekilde ödeyememe ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumda beraberinde sicilinin bozularak bankaların kara listelerine girmelerine neden oluyor. Bir bankanın kara listesinde olmak demek ciddi sıkıntılı bir süreçtir. Çünkü başka bir bankadan kredi talep etmiş olsanız bile artık size kredi çıkmayacak ve hiçbir şekilde nakit ihtiyacınız karşılanmayacaktır. Bu da ister istemez konforunuza ve sosyal yaşamınıza etki eden bir durumdur. Sicili bozuk olan kişiler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı buna değinelim istedik.  Öncelikli olarak siciliniz bozuksa bu durumda nasıl kredi çekebilirsiniz ona bir bakalım.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Neredeyse hiçbir banka bu şekilde zorda kalmış kişilere kredi verme eğiliminde değillerdir. Çünkü banka bilir ki bu şekilde olan kişilerden geri ödeme alabilmek öyle kolay olmayacaktır. Eğer ki kazanç sağlayabileceğine dair bir garanti veremiyorsa bu durumda ödemeye de sıcak bakılmaz. Fakat bu imkansız değildir. Bazı istisnai durumlarda bazı koşulların yerine getirilmesi halinde bu durum biraz daha farklı olabilecektir.

Ankara konut sigortası teklifi al

Eğer ki kredi talebinde bulunan kişi ek bir teminat gösterebiliyorsa bu ipotek gibi o zaman göstermiş olduğunuz teminat kadar kredi alabilirsiniz. Eğer ki bu şekilde gösterebileceğiniz bir taşınmazınız yoksa bu durumda tek bir yöntem var ki o da kendinize bir kefil bulmak. 

İpotek İle Başvurmak

İpotek ile krediye başvururken bir taşınmanızı göstermeniz gerekiyor. Bu eviniz ya da arsanız olabilir. Bu durumda banka o taşınmazın değerince size kredi verebilir. Eğer ki siz borcunuzu zamanında ödemezseniz bu durumda banka taşınmanıza el koyacaktır. Bunun için banka kendisini sağlama almış olur.

Kefil İle Başvurmak

Bankalar normal şartlarda kredi verirken kefil istemezler. Ancak bu sicili bozuk olan müşterileri için geçerli değildir. Sicili bozuk olan müşterilerden banka kefil ister.

22 Haziran 2020
380 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al