2020 Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

2020 Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet trafik sigortası araçlarda olduğu gibi yapılması zorunlu olan sigortalardan bir tanesidir. Bunun için haberimizin hemen başında belirtelim bir motosiklet almayı planlıyor ya da motosikletiniz varsa öncelikli olarak trafik sigortasını yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Motosiklet sigortasının faydasını şöyle istatistiklerle ele aldığımızda Türkiye’de araç cinsi bakımından ölümlü ve yaralanmalı kazalar sıralamasında motosiklet kazaları üçüncü sırada yer alıyor. Dolayısıyla bu riskin oldukça büyük olduğu anlamına gelecek olan bir durumdur. Ancak trafik sigortası söz konusu olduğu zaman motosiklet sigortası yapılması ise sigorta sektöründe en alt sırada yer alıyor. Bu da motor sürücülerinin trafik sigortalarını yaptırmadıkları anlamına geliyor. 

Motosiklet Sigortasının Önemi

Motosiklet sigortası araç sahibinin kaza sonrasında güvencede olmasını sağlar. Motosiklet sigortasının olmadığı durumlarda ise sürücüyü kötü sürprizler bekliyor olacaktır. Trafik sigortasındaki amacın üçüncü kişilere verilecek olan zararı karşılamak olduğunu düşünürseniz motosikletinizle bir yayaya ya da araca çarptığınız da masraflarını cebinizden ödemek durumunda kalırsınız ve bu da ciddi bir rakam anlamına gelecektir.Aşağıdaki linke tıklamanız dahilinde anında teklifinizi size sunarız.

2020 Trafik sigortası fiyatları Ankara

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları 2020

Motosiklet trafik sigortası fiyatları, 2020 yılında tüm araç cinslerinde olduğu gibi zamma uğrayan sigorta türlerinden dolayısıyla motosiklet sahiplerini de detaylı bir fiyat araştırması içine giriyor.  Motosiklet sigortası fiyatları 2020 için net bir rakam aralığı vermek, sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikası, motosiklet sahibinin daha önceki hasar geçmişi ve bulunduğu il gibi faktörlerin belirleyici olmasından dolayı pek mümkün değil. Ancak araç sahibi bu süreçte olabildiğince farklı şirketten teklif alma yoluna giderek, motosiklet sigortasını en uygun fiyata yaptırma şansını elde edebilir. Motosiklet sigortası için 2020’de en uygun fiyata sigorta şirketlerinin tekliflerini Hksigorta.com’dan alabilirsiniz.

Motosiklet Sigortası Basamak Fiyatları

Birinci Basamak İçin 1.489 TL              

İkinci Basamak İçin  1.191 TL             

Üçüncü Basamak İçin  893 TL

Dördüncü Basamak İçin  596 TL  

Beşinci Basamak İçin 506 TL  

Altıncı Basamak İçin  417 TL  

Yedinci Basamak İçin  328 TL

Motosiklet Sigortası Yaptırmamanın Cezası Var mıdır?

Yukarıda detaylıca belirttiğimiz gibi motosiklet sigortası zorunludur ve yaptırmamanın bir takım cezaları olacaktır. Bu cezalar kaçınılmazdır.

17 Şubat 2020
447 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al