Trafik Sigortası Olmadan Çekilen Araçlar Nereye Gider?

Trafik Sigortası Olmadan Çekilen Araçlar Nereye Gider?

Trafik sigortası olmayan aracınızla seyahat halindesiniz ve bir polis kontrolüne yakalandınız ve polis aracınızı bağladı. Bu rutin olması gereken bir işlemdir. Bazı durumlarda polis kendince inisiyatif kullanarak aracınızı görmezden geliyor olabilir ancak bu durum ender rastlanan bir durum olacağı gibi sorumluluk polis üstlenmiş olacağından dolayı genelde bu durumlara kimse düşmek istemeyecektir. Bunun için hem sürücü hem de polis zor duruma düşmemesi adına önceliğimiz trafik sigortasını mutlaka yaptırmaktan yana olmak zorundadır.

Gelelim sorumuzun başlığı olan trafik sigortanız yok ve polis sizi çevirdi. Bu durumda neler olur sorusunun yanıtını vermeye.

Polis aracınızı çevirdikten sonra ilk olarak trafik cezası uygulaması yapacaktır. Bu cezanın rakamı da oldukça yüksektir detaylı açıklamayı başka bir makalede yapabiliriz. Cezanız kesildikten sonra iş tabii ki bitmiyor yani o kadar rahat olamayacaksınız. Aracınız diğer sürücüler için risk teşkil ettiği için durdurularak otoparka çekilmek zorunda. Çünkü trafikte araç kullanabilmeniz için ehliyet kadar aracınızın sigortasının olması da zorunlu bir uygulamadır.

Trafik sigortası ücretleri Ankara

İşte asıl sorunda burada çıkıyor. Aracınızı polis çekici yardımıyla otoparka çekecek. Siz aracınızda olmayacağınız için bilmediğiniz bir yere çekilecek. Bunun içinde aracınız çekildiği yerdeki en yakın otoparka gidecektir. Bunu internet üzerinden ya da SMS yöntemiyle bulabilirsiniz. 

Çekilen Araç Nereye Gider

İlk olarak SMS yöntemiyle öğrenmek olmalıdır. Bunun için izlenecek yol ise şöyledir. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek PARK boşluk PLAKANIZI yazıyor 1550’ye gönderiyorsunuz.

Örnek mesaj: PARK 06X3232

Bu mesajın karşılında ise size şöyle bir karşılama mesajı gelecektir.

Gelen mesaj: 06X3232 Plakalı Araç 25.03.2019 14:58 Tarihinde YASAK PARK Nedeniyle ÇANKAYA Otoparkına Çekilmiştir.(3120000000) Ücret: Çekici(60)TL + Otopark(10)TL. IEM

Bunun dışında e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün. Eğer şifrenizi biliyorsanız kısa bir sorgulama sonrasında hemen öğrenebilirsiniz.

Alo 155 hattını arayabilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx adresine isim, soy isim, TC kimlik no ve doğum yılı girerek de aracınızın hangi otoparka çekildiğini bulabilirsiniz.

Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemlerin hiçbirinde aracınızla ilgili bilgi bulamazsanız o zaman Trafik Vakfının internet sitesi üzerinden de bilgi alabilirsiniz

15 Şubat 2020
230 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al