Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Nasıl Bir Seyahat Sigortası Yaptırmalıyım?

Nasıl Bir Seyahat Sigortası Yaptırmalıyım?

Nasıl bir seyahat sigortası yaptırmalıyım diye düşünenlerdenseniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yazının sonunda seyahatinize çıktığınızda kendinizi de nasıl bir güvence kapsamı içerisine almış olduğunuz konusunda fikriniz olacak.

Yazın tatil tercihleriniz, bayramlar, kış tatilleri derken insanlar bir şekilde yılın yorgunluğunu üzerlerinden atabilmek için tatil planlaması yapmaya çalışıyorlar. Bavullar hazırlanıyor, hazırlıklar yapılıyor, pasaportlar çıkarılır ve tüm iş geliyor vize işlemlerine dayanıyor. Tatil için tercih edilecek olan ülkelerin büyük bir bölümü turistlerden seyahat sigortası yaptırmalarını istiyor. Çünkü olası bir sağlık sorununun yaşanması halinde var olan sigortanız sizi yurt dışında korumuyor. Bunun içinde seyahat sigortanızı mutlaka yaptırmanız isteniyor. 

Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz tatilin bir kabusa dönüşmesini istemiyorsanız bir takım önlemleri almanız gerekiyor. Uçuşlarda en sık karşılaşılan sorunların başında kaybolan valizler geliyor. Siz her ne kadar en güzel şekilde hazırlandığınızı düşünseniz de uçaktan inerken kaybolan bir bavul sizin tüm hayallerinizi yıkabiliyor. Bunun içinde seyahat sigortanız sizin bavulunuzdan meydana gelebilecek olan zararları karşılıyor. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak istiyorsanız uçak biletinizi almadan önce mutlaka sigortanızı yaptırmalısınız.

Seyahat sigortası yalnızca seyahate çıkacak olan kişiyi koruma altına alır. Onun seyahati sırasında yaşayacağı sağlık sorunları ve kayıpları bir nebze olsun önleyeceği için önemli bir güvence türüdür. Günler öncesinden yapılan bir tatilin planlamasının da bozulmaması için çok önemli olan bu uygulama için iyi bir araştırma yapmakta önemli olacaktır. 

Nasıl Bir Seyahat Sigortası Yaptırmalı?

Seyahatlerde tüm riskleri kontrol edebilmek kolay değildir. Bunun için yolculuğa çıkmadan önce hangi sigorta şirketini seçmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Her sigorta şirketinde fiyatlar farklı olabilir ancak teminatların geneli aynı olduğundan dolayı siz ek teminatlar aldıkça fiyatlarda da farklılık meydana gelecektir. Seyahat sigortası yaptırırken her zaman ufak ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. 

İyi Bir Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı ziyaretlerinde tüm sigorta şirketleri masraflarınızı karşılayacaktır. Ancak karşılanacak oran sigorta şirketine göre farklı olabilir.

Sigortalının rahatsızlanması halinde yanında refakatçi olmasına dikkat edilmeli yol ve konaklama masraflarının karşılanması gerekir.

Seyahatinizin iptal olma olasılığını güvence altına almalısınız ve iptalin olması halinde geri dönüş masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanmalı.

25 Eylül 2019
133 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al