Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortasında Poliçe Nasıl Belirlenir?

Kasko Sigortasında Poliçe Nasıl Belirlenir?

Kasko sigortasının asıl görevi sürücüleri bir kaza ile karşı karşıya kaldıklarında maddi olarak güvence altına almaktır. Bunun içinde günümüz teknolojisiyle üretilmiş olan araçların hassas ve tamir giderlerinin pahalı olduğunu düşünürseniz bu araçlara kasko yaptırmak her zaman karlı bir yöntemdir. Bu nedenle de aracınızda kaskonuz yoksa Hksigorta olarak size kesinlikle kasko sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kasko sigortasında poliçe önemli bir konudur. Çünkü poliçe aynı zamanda sizin yararlanacağınız haklarınız ve yararlanmanız gereken durumların sınırlarını belirler.

Kasko Poliçesi

Kasko sigortasında poliçe imzalamadan önce ilk yapılması gereken poliçenin tüm içeriğinin baştan sona okunmasıdır. Poliçenin genel şartları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ancak diğer şartlar sizin isteğiniz ve kasko şirketinin sunmuş olduğu hizmetlerle alakalıdır. Bunun içinde bu şartlar ileride sizi çok büyük sıkıntılardan kurtarabileceği gibi yanlış yapıldığında da güvenceniz boşa gidecek demektir. Sigorta şirketleri müşterilerine hizmetlerini anlatırken farklı sözlerde bulunurlar. Poliçenizi hazırlarken ise sizinde bu vaatlerin poliçeniz üzerinde olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Hangi hizmetlerden yararlanmak istediğinizi, sizin yükümlülüklerinizi ek teminatlarla belirledikten sonra olası kazalarda bu güvenceler devreye girecektir.

Kasko Poliçesi Kapsamı

Kasko sigortasında poliçe hazırlanmış olması ve sizin kaza sonrasında da her hakkınızı alacağınız anlamına gelmiyor. Yani kasko poliçesinde haklar yani poliçenin kapsamı dışında kalan durumlar açık bir şekilde belirtilmiştir. Mesela birkaç örnek vermek gerekirse uyuşturucu kullanarak kaza yapmanız durumunda kaskonuz kapsam dışına çıkar ya da alkol sınırları üzerindeyken kaza yapmışsanız zararınız kasko şirketi tarafından karşılanmayacaktır. Kaskonuzun olması demek sizin trafik kurallarını ihlal etmeniz anlamına gelmeyecektir.

Kasko sigortanız var ve kaza sonrasında herhangi bir şekilde zarara uğramak istemiyorsanız mutlaka poliçenizin kapsamını incelemeli ve ihtiyacınız olan isteklerinizi de ek teminatla garanti altına almanız gerekiyor. Sigorta şirketi seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunlara geniş olarak daha sonraki makalelerimizde yer vereceğiz. Bu nedenle de konuyu daha fazla uzatmadan önce size son olarak şu uyarıyı da yapmak istiyoruz. Kasko sigortasında ek teminatlar alarak poliçenizi çok daha geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. HKsigorta size Ankara kasko sigortası konusunda hizmet vererek en uygun teklifleri almanız konusunda 7/24 destek olacaktır.

17 Ocak 2019
159 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al