Zorunlu Trafik Sigortasını İptal Ettirmenin Yolu

Zorunlu Trafik Sigortasını İptal Ettirmenin Yolu

Trafik sigortası konusunda daha önce çok başlıktan bahsetmiştik. Bu makalemizde ise aracınızın olması durumunda zorunlu olarak yaptırmış olduğunuz trafik sigortası nasıl iptal edilir bu konu hakkında bilgi verelim istedik.  İnsanların genelde bu soruyu merak etmesinin nedeni araçlarını sattıkları andan itibaren sigorta sürecinin nasıl olacağını öğrenmek istemelerinden kaynaklanıyor. Ancak durumu anlatmadan önce trafik sigortası nedir? Bu sorunun yanıtını vererek başlarsak anlaşılması daha kolay olur.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası bilindiği üzere araç sahiplerinin yaptırmakla zorunlu olduğu bir sigorta işlemidir. Trafik sigortası sayesinde olası bir kaza durumunda 3. Şahıslara verilecek olan zararlarda güvence altına alınmış olacaktır. Türkiye’de hiçbir aracın trafik sigortası olmadan yola çıkması yasak olarak belirlenmiştir. Bu şekilde yakalanan kişiler yüksek cezalarla karşılaşırlar.

Ankara zorunlu trafik sigortası teklifi al

Trafik Sigortası Primleri Nelere Göre Değişir?

Ülkemizde sigorta türlerine baktığımız zaman trafik sigortasının ilk sırada olduğunu görüyoruz. Ancak bu kadar çok yaptırılmasına rağmen insanlar trafik sigortası fiyatlarının da yüksek olmasından her zaman şikayet etmişlerdir. Bu da internet üzerinden sigorta konusunda aramalara baktığımız zaman en uygun sigorta şirketinin hangisi olduğu konusundadır. Herkes sigorta şirketi ararken mutlaka doğru sigorta şirketi bulmayı isterler.  Gelelim asıl başlığımız olan trafik sigortası nasıl iptal edilir konusunu anlatmaya.

Trafik Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Bu işlem aslında çok basit ve sizi uğraştırmayacak. Sigortanızın olduğu şirketini veya acente firmasını arıyorsunuz ve durumu anlatıp başvuru işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. Buradaki en önemli konu aracınızı satmış olmanız gerekiyor. Yani aracınız halen üzerinizde bulunuyorsa bu durumda sigortanızı iptal ettiremezsiniz.

Trafik Sigortası Geri Ödemesini Nasıl Alırım?

Trafik sigortası nasıl iptal edilir sorusunun temelinde aslında insanların sattıkları araçları için sigorta firmalarına ödemiş oldukları parayı geri almak istemeleri yatar. Burada hemen açıklayalım hiçbir şekilde endişe etmenize gerek yok çünkü sigorta firması sizin sigortayı kullandığınız gün kadar kesinti yaparak ücretin kalan bölümünü size iade edecektir. 

Araç Satış Sonrası

Aracınızı satmanızın çeşitli nedenleri olabilir. Burada geri ödeme alabilmeniz için sigorta şirketi sizin nedenlerinize bakmaz. Her türlü satış sonrasında kalan sigorta gün sayısı kadar ödemenizi alabilirsiniz.

06 Temmuz 2020
328 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al