Yüz Germe ve Özel Sağlık Sigortası

Yüz Germe ve Özel Sağlık Sigortası

Yüz germe operasyonları, yüzün üst, orta ve alt kısımlarını içeren kaldırma işlemlerini kapsar. Yüz germe operasyonları daha çok 35–65 yaşları arasında tercih edilmektedir. Bu operasyon üst ve alt göz kapağı operasyonu ve yağ transferi ile kombine edilebilir. Yüz gençleştirme operasyonu ile tasarlanan yeni yüz, doğal ve özgün bir görünüm oluşturmalıdır. Sonuçlar operasyondan önce hasta ile paylaşılmalıdır.

Yüz Germe

Yüz germe operasyonu, yağ enjeksiyonu ile birleştirilebilir. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu istenilen bölgelere enjekte edilir. Yüz germe ameliyatı olanlarda alın ve kaş kaldırma da olabilir. Yüzlerinin üst kısmında sorun yaşayan hastalara bu adım önerilir. Endoskopik olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi şakak tarafına kadar uzatılır. Orta yüz germe işlemi alt kesiden tamamlanır.

Tam yüz germe operasyonları kulak önünden başlar ve sırtında biter. Tam yüz germe operasyonları, kulak arkasından saçlı deriye doğru bir kesi ile cilt germe ile yapılır. Hastanın boynunda sarkıklık yoksa iz kulakta kalır ve bu işlem minimum iz ile yüz germe olarak da adlandırılabilir.

Bu kozmetik operasyon, mimik kaslarımızın içinde bulunduğu deri alt tabakasının dikilip kaldırılması ve şekillendirilmesi işlemidir ve hastanın eski yüz şeklini geri kazanmaması çok önemlidir. Boyun ve gıdı bölgesinde sarkıklık veya fazla yağ varsa, yağlar vaser liposuction yardımı ile alınır. Hastanın boynunda kırışıklıklar varsa çeneden kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını öne çıkarır.

Ameliyat olmak isteyen kişinin ameliyattan önceki üç hafta boyunca aspirin almaması, sigara ve alkol almaması gerekir. Operasyondan önceki son hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılması önerilir. Yüz germe operasyonu hastane ortamında genel anestezi altında yapılır. Bu operasyon genellikle 3–6 saat sürer. Kişinin de göz kapağı kaldırma ihtiyacı varsa operasyon 5–7 saat sürebilir.

Yüz germe ağrılı bir operasyon değildir. Hastalar genellikle ağrıdan çok gerginlik ve yanma hissinden şikayet ederler. Ancak bu his operasyondan sonraki birkaç gün içinde kaybolacaktır.  

Hksigorta.com’dan alacağınız Ankara özel sağlık sigortası ile birlikte istediğiniz tedavi ve kontrolleri özel hastanede ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

26 Ekim 2020
321 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al