Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe, üst kollarınızın alt kısmının görünümünü iyileştirmek için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir. Brakioplasti olarak da bilinen kol germe sırasında koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla deri ve yağ alınır. Kalan cilt, daha tonlu bir görünüm oluşturmak için yeniden konumlandırılan konturların üzerine geri yerleştirilir.

Yaşlandıkça, üst kollarınızdaki deri değişir, sarkma ve gevşeme meydana gelir. Önemli kilo kaybı üst kollarınızın alt kısımlarının sarkmasına neden olabilir.

Egzersiz, üst koldaki kas tonusunu güçlendirebilir ve iyileştirebilirken, elastikiyetini kaybetmiş fazla cildi ele alamaz.

Üst kollarınızın alt kısımları sarkıyorsa kol germe yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bir kol germe de vücut imajınızı artırabilir.

Kol germe, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli riskler doğurur:

Kol Germe Ameliyatında Yara izi

Kol germe ameliyatından kaynaklanan kesi izleri kalıcıdır, ancak genellikle kolayca görülemeyen alanlara yerleştirilir. Nadiren, insizyonlar kabarık, kırmızı yara izlerine neden olabilir. Yara izlerinin görünümünü iyileştirmek için kortikosteroid ilaç enjeksiyonları veya diğer tedaviler kullanılabilir.

Kollarınızın şeklindeki asimetri

Bu, iyileşme sürecindeki değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca cerrah kollarınızı mümkün olduğunca simetrik göstermeye çalışsa da mükemmel simetri mümkün değildir.

Cilt hissindeki değişiklikler

 Kol germe sırasında kol dokularınızın yeniden konumlandırılması yüzeysel duyu sinirlerini etkileyebilir. Muhtemelen geçici bir uyuşukluk hissedeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Dikişlerle ilgili sorunlar

Kolun yeni şeklini sabitlemek için kullanılan dikişler, cildin yüzeyine doğru ilerleyebilir ve çıkarılması gerekebilir. Bu, etkilenen cildin iltihaplanmasına neden olabilir. Sonuç olarak, ek ameliyat gerekebilir.

Diğer büyük ameliyat türleri gibi, kol germe de kanama, enfeksiyon ve anesteziye karşı ters reaksiyon riski taşır.

Kol germe herkes için değildir. Aşağıdaki durumlarda doktorunuz bir kol germe işlemine karşı uyarıda bulunabilir:

Yara iyileşmesini engelleyen tıbbi bir durumunuz varsa tıbbi geçmişinizi gözden geçirin. Mevcut ve geçmiş tıbbi durumlarla ilgili soruları yanıtlamaya hazır olun.

Tedavi seçeneklerinizi belirlemek için doktor üst kollarınızın alt kısımlarını inceleyecektir.

 Neden kol germe istediğinizi ve işlemden sonra görünüm açısından ne umduğunuzu açıklayın. Yara izi de dahil olmak üzere faydaları ve riskleri anladığınızdan emin olun.

Sigara ciltteki kan akışını azaltır ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Sigara içiyorsanız, doktorunuz ameliyattan önce ve iyileşme sırasında sigarayı bırakmanızı önerecektir.

11 Ağustos 2021
165 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al