Yatarak Tedavi Teminatı Hakları Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı Hakları Nelerdir?

Yatarak tedavi teminatı, özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişilerin tercih edecekleri haklardan bir tanesidir. Bu teminatla birlikte 24 saatten daha fazla hastanede kalınması halinde eğer ki sigortalının yatması gerekiyorsa bu durumda yatış ve tedavi masraflarının tamamını kapsar.  Özel sağlık sigortasında yatarak tedavi teminatı tek başına alınabilen bir sigorta olduğu gibi ayakta tedavi tek başına alınamaz. Sigortalı kişinin yatarak tedavi teminatından yararlanabilmesi için bir takım şartlar getirilmiştir. Örneğin hastaneye yatacak olan hasta ile ilgili tedavi gerektiren durumun teşhisinin konulmuş olması gerekiyor.  Teminatlar ise sigorta şirketinin sunmuş olduğu şartlar doğrultusunda hazırlanır. Burada kişilerin genel sağlık durumları teminatları belirleyecek olan faktörlerin başında gelir. Yatarak tedavi sağlık sigortası teminatı kapsamında yer alan hastalıklara karşı istenilen bir özel hastanede tedavi hizmeti alabilmenizi sağlayacaktır.

Yatarak tedavi hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve bütçenize en uygun sağlık sigortasını satın alabilirsiniz.

Yatarak tedavi teminatları kendiniz ya da sevdikleriniz için değerlendirilebilecek bir güvencedir.

Yatarak Tedavi Kapsamında Alınacak Hizmetler

Yatarak tedavi teminatı aldığınız zaman poliçenize şu teminatları ekletebilirsiniz.

  • Ambulans masrafları
  • Oda, yemek ve yatak masrafları
  • Tahlil, röntgen, tıbbi laboratuvar ve tanı giderleri
  • Yoğun bakım masrafları
  • Tedavi işlemlerinde ihtiyaç olan ilaç ve cihazlar
  • Hemşire masrafları
  • Hamilelikte yatılmasını gerektiren masraflar
  • Organ nakli (sigorta şirketine göre değişiklik gösterir)
  • Sigortalının yanında kalan refakatçinin giderleri
  • Ölüm durumunda morg ve diğer hastane giderleri

Her insan kendisinin ve sevdiklerinin sağlıklarını düşünmek ve onlar için en iyisini hazırlamak zorundadır. Hastalık en az sağlık kadar doğal bir durumdur ve ne zaman ne şekilde gelebileceği de hiçbir zaman belli değildir. Özel sağlık sigortalarının en büyük dezavantajı ise siz hasta olduktan sonra kesinlikle size sigorta yapmıyor olmasıdır. Bu sayede siz isteseniz bile hastalandıktan sonra bu hizmetten yararlanamazsınız. Bunun için henüz hastalanmadan ya da beklenmedik bir şekilde farklı kazalara maruz kalmadan mutlaka özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Kendiniz ve sevdikleriniz için en doğrusunu vereceğiniz bu kararla birlikte sağlığınızı da güvence altına almış olursunuz.

10 Eylül 2019
408 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al