Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tramer ve Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Tramer ve Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni bir araç alacaksanız ve bu araçta ikinci el olacaksa o zaman dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Bu da satın alacağınız aracın geçmişi hakkındaki tüm bilgilere hakim olmak. Eskiden bu bir usta tarafından belirleniyorken günümüzde gelişmiş teknolojiler sayesinde bu durum daha da pratik hale getirilmiştir. İnsanlar oturdukları yerden tek bir mesaj atarak satın alacakları ikinci el araç hakkındaki tüm bilgilere de rahatlıkla ulaşabilirler. Bu bilgilerin tamamı doğruluğu bilinen bilgilerden oluşur ve aracınızı alırken ne durumda olduğunu bildiğiniz içinde içiniz daha rahat edecektir. Üstelik satın aldığınız aracı doğru bilgilerle aldığınız da tekrar satarken daha rahat hareket edersiniz çünkü aracın geçmişine dair tüm bilgiler de sizde yer almaktadır. Araç hasar kaydı sorgulama işleminin yapılması için yalnızca operatörlerin sunmuş oldukları hizmetler bulunmuyor. Aynı zamanda e-devlet üzerinden de araç hakkındaki tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Ancak bunun içinde araca ait bir takım bilgileri biliyor olmanız gerekir. Tabi burada e-devlet şifresi önemli ve eğer ki sizin bir e-devlet şifreniz yoksa bunu temin etmenizi tavsiye ediyoruz çünkü bugün devletle ilgili olan ve sizin hakkınızda bilmeniz gereken her türlü bilgilere buradan rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu da hem işlerinizin daha planlı olmasını, daha rahat takip edebilmenizi de sağlamış oluyor.

E-devlet sistemine nasıl gireceğinizi merak ediyorsanız onu da hemen belirtelim turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilmeniz mümkündür. Sistem içerisine girdiğiniz zaman gerek bireysel gerekse kurumsal her türlü işleminizi halledebiliyorsunuz. Örneğin mobil imza, elektronik imza ve TC numarası gibi sisteme erişim bilgilerini doğru bir şekilde girebilmekte gerekiyor. Buradan ağır hasarlı aracın kaydını nasıl bulabilirim derseniz Emniyet Genel Müdürlüğü online araç sorgulama sekmesine girin ve plakanızı girdikten sonra sorgulayın. yapacağınız işlem ise oldukça basit ve sizi zaten yönlendirecek olan menüler sayesine tüm işinizi de çözmüş oluyorsunuz. İlk girişte bahsettiğimiz gibi bunu bir de cep telefonu üzerinden yapabilme imkanınız var. Bunun içinde Tramer sorgulaması yapılabilir.

Tramer Nedir?

TRAMER yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi bir araçla ilgili olan tüm bilgilerin depolanmış olduğu bir veri merkezidir. Buraya girerek istediğiniz bir aracın sorgulamasını yaparak tüm bilgilerine sahip olabiliyorsunuz.

26 Şubat 2019
185 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al