Hangi Sigorta Daha Ucuz?

Hangi Sigorta Daha Ucuz?

Trafik sigortasının zorunlu olması ve her araç sahibinin yaptırmak durumunda olması insanları sigortalarının bitme suresi yaklaştığında acaba hangi sigorta daha ucuz şeklinde düşündürebiliyor. Neden ise herkesin aynı fiyatla sigorta yaptırmıyor olmasından kaynaklı olabiliyor. Sürücüler kendi aralarında konuşurken yaptırdıkları fiyatları birbirine söylüyor ve bu durumda kafa karışıklığına neden olabiliyor. Peki, trafik sigortasının ve kasko sigortasının neden sabit bir fiyatı yok. Yani aynı model ve marka araç için birisi daha az öderken diğeri neden daha fazla ödemek durumunda kalıyor.

Sorunun yanıtı aslına bakarsanız çok kolay lakin kafa karıştırabiliyor. Dengeyi tutturabilmenize yardımcı olabilmek amacıyla açıklama yapalım istedik. Öncelikle şunu açıklayalım ki aracın modeli ve markası aynı da olsa sigorta fiyatları aynı çıkmayabilir. Çünkü hesaplama yapılırken yalnızca dikkat edilen husus bu değil. Bunların yanı sıra sigortalının yaşı, kaç yıllık ehliyeti olduğu, hangi şehirde yaşadığı ve daha önce kazasının olup olmadığı gibi faktörler bir araya getiriliyor. Hatta meslek ve cinsiyette göz önünde bulundurulduktan sonra hesaplama işlemi yapıyor. 

Burada bir konunun da altını çizmenin faydalı olduğunu düşünüyorum. Sigortam olsun da ucuz olsun ne olursa olsun. Bu çok yanlış bir düşünce. Çünkü sigorta sizi uzun bir süreç içerisinde koruyan güvence olacaktır. Bu güvenceyi de yaptırırken içerisinin dolu olması önemli. Kısaca yaptırdığınız sigortanın size yarar sağlaması gerekiyor. İyi ve güçlü bir sigorta sizin tüm zararınızı karşılayacak ve kayıplarınızı da telafi edecektir. Yani sigorta şirketinizi seçerken çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Hangi Sigorta Firması

Sigorta firmasını seçerken dikkatli bir araştırma yapmanız önemli. İsmini bilmediğiniz ya da yeni kurulmuş olan firmaların her zaman risk taşıdığını unutmamalısınız. Bu yüzden sigorta yaptırırken bilindik markaları tercih etmeniz güven açısından kafanızın rahat olmasını sağlar. Buradan çıkarılacak sonuç ise her ucuz sigorta firmasının kaliteli ve iyisi olmadığıdır. Genelde maddi sıkıntılar içerisinde olan firmalar fiyatlarını düşük göstererek daha fazla kazanmak isterler. Bunun yanı sıra ucuz sigorta şirketleri önemli güvenceleri poliçeden çıkarmış olabilirler. Bu da yapacağınız sigortanın hiçbir işe yaramayacağıdır.

Hksigorta.com sizin için en uygun fiyat teklifini sunarak en ucuz trafik sigortası ve kasko sigortası teklifi almanızı sağlayacaktır. 

02 Şubat 2020
358 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al