Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Sigortası Orijinal Olmayan Oto Aksesuarlarını Karşılar mı?

Kasko Sigortası Orijinal Olmayan Oto Aksesuarlarını Karşılar mı?

Kasko zorunlu olmasa bile dünyada en fazla tercih edilen sigorta türü olmakla birlikte ülkemizde de giderek önemi fark edilmeye başlanmış olan bir güvencedir. İnsanlar satın aldıkları yüksek model araçlarında yaşayabilecekleri herhangi bir soruna karşın da araçlarını ve kendi ceplerini güvenceye almak istiyorlar. Çünkü uzun yıllar boyunca biriktirdiğiniz ve yüzbinlerce lira bağladığınız aracınızın bir kaza sonrasında kullanılamaz hale gelmesi ya da değer kaybetmesi tüm birikimlerinizi de riske düşürecektir. Dolayısıyla bu istenmeyen ancak her sürücünün başına gelebilecek muhtemel risklerden bir tanesidir. Bunun içinde önce kendinizi sonrasında da aracınızı güvence altına almanız şarttır. Kasko ister sıfır aldığınız bir araç olsun isterseniz ikinci el aracınız istediğiniz zaman yaptırabileceğiniz bir güvence ve her yıl yenilendiği içinde aracınız sürekli olarak güvende kalmış oluyor. 

İkinci El Araba Kaskosu

İkinci el bir araç aldığınız zaman bu genelde bazı kişiler tarafından karıştırılıyor. Ya kaskoyu zorunlu bir sigorta sanıyorlar. Ya da zorunlu olarak yaptırdıkları sigortalarını kasko olarak düşünüyorlar. Bu yapılanın da aslında bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz için bilgilendirme açısından bu haberi yapalım istedik. Kasko sigortası trafik sigortasından çok farklı hareket eder. Kasko isteğe bağlı olan zorunlu olmayan bir sigortadır. Trafik sigortası ise kara yolunda ki her aracın mutlaka yaptırmak zorunda olduğu bir güvencedir. Kaskonun yapılmasının amacı sizin aracınızda meydana gelebilecek olan maddi manevi hasarların karşılanmasını sağlamak trafik sigortası ise tam tersine üçüncü taraflara vereceğiniz zararın karşılanmasını sağlamak. Sonuç olarak aracınıza kasko ve trafik sigortasını birlikte yaptırdığınız zaman aracınızı hem çarpmaya hem de çarpılmalara karşın güvence altına almış olursunuz. Bu da sizin daha keyifli ve konforlu bir şekilde araç kullanmanızı sağlayacaktır.

Girişte de bahsettiğimiz gibi kasko sigortası bizim ülkemizde tam olarak karşılığını bulmuyor. Çünkü insanlar ya bilmediklerinden dolayı ya da kasko sigortası ücretlerinin yüksekliğinden şikayet ettiklerinden dolayı bu sigortayı yaptırmayı tercih etmiyorlar. Oysaki bu sigortayı yaptırdıklarında yalnızca para ödemek değil aynı zamanda bütçelerine de önlem almış oluyorlar. Olası bir kaza durumunda ise ceplerinden primleri doğrultusunda ekstra bir para çıkışı olmuyor. Bazı insanlar araçlarına aksesuar taktırırlar ve bu durumu poliçesini kestirirken sigorta şirketine bildirmek durumundadır. Kaskoda aksesuar teminatı olarak ekletmeleri gerekmektedir. Bu durum, yani orijinal olmayan aksesuarlar bildirilmez ise kasko şirketi ek olarak takılan aksesuarları karşılamaz.

07 Eylül 2019
167 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al