Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansını Arttırmak İçin

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansını Arttırmak İçin

Gelişen teknik ve teknolojinin her yıl binlerce insana da umut olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu umutlardan birisi de tüp bebek uygulamaları. Eskiden başarı oranı düşük olsa da uygulanan bu yöntem günümüzde önemli ölçüde başarı kazanmış ve giderek de bu başarı oranı yükseliyor. Tüp bebek çocuk sahibi olmak isteyen pek çok ailenin yardımına koşuyor ancak elbette ki burada ailenin de bu başarı oranını artıracak olan bir takım hususlara dikkat etmeleri gerekiyor. Bizde Hksigorta.com olarak bu hususları sizin için bir araya getirdik

Tüp Bebek Tedavisi İçin Ekip Çalışması Şart

Tüp bebek uygulaması ilk olarak 1978 yılında yapıldı ve o dönemden bu yana sürekli bir gelişim yaşandı. Bu gelişim içerisinde de merkezler kendilerini geliştirebilmek için sürekli yeni teknolojiyi takip etti. Buradan da anlaşılacağı üzere tüp bebek bir ekip uygulamasıdır ve tek bir kişinin başarısına sığdırılmamalıdır. Ekibin başarılı çalışması ise ailenin seçici olmasını sağlamak durumundadır. yani bir tüp bebekten bahsedilmesi gerekiyorsa iyi, kaliteli ve hijyenik bir merkez bulunmalı ve iyi bir tüp bebek uzmanı tercih edilmelidir.

Anne Adayının Yaşı Başarıya Etki Eder

Tüp bebek uygulamasında yaşta çok önemlidir. Buna göre eğer ki anne ve babanın yaşı ilerideyse hiç zaman kaybedilmemesi gerekir. Bazı aileler ileri zamanda bebek düşünüyorum derken tüm bebek ihtimallerini de ortadan kaldırmaktadırlar. Annenin yaşı ilerledikçe tüp bebek ihtimali de ortadan kalkmış ya da zorlaşmış olacaktır. Nedeni ise yaşa bağlı olarak annenin yumurta sayısının azalması babanın sperm kalitesinin düşmesidir.

Sperm Kalitesi Önemli

Tüp bebek öncesinde her ne kadar anneye odaklanılıyor olsa da bu işlemin tek kişiden ibaret olmadığını biliyoruz. Bunun içinde babadaki sperm sayısı çok önemlidir. Alınan bu spermlerin hareketlerinin ve şekillerinin mutlaka normal olması gerekir. Eğer ki babadaki sperm kalitesi ne kadar yüksek olursa tüp bebek şansı da o kadar yüksek olacaktır. Babadaki kronik hastalıklar spermleri doğrudan etkileyecektir.

Tüp bebek yapabilme şansının artırılabilmesi için çiftlerin mutlaka dikkat etmeleri gereken önemli hususlar vardır. Örneğin bu işleme başlamadan önce mutlaka anne ve baba adayının 3 ay öncesinden alkol ve sigarayı bırakması gerekir. Anne ve baba beslenme düzenine uymak zorundadır. Sağlıklı beslenme, uyku kalitesi, stres, kilo gibi etkenlere dikkat etmek gerekir.

02 Aralık 2019
534 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al