Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Uykusuz Trafiğe Çıkmanın Etkileri Nelerdir?

Uykusuz Trafiğe Çıkmanın Etkileri Nelerdir?

Dünya genelinde trafik kazaları en çok ölüme neden olan 4. Etken olarak bilinir. Trafik kazaları sadece bir kişinin değil o kişiyle bağlı olan çok sayıda kişiyi etkiler. Olası bir ölüm sonrasında büyük acılar yaşanmasına neden olur ölüm dışında sakatlanma ve yaralanma da size hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar bırakır.

Bu tarz üzücü olaylar içerisinde yer almamak ve yaşatmamak istiyorsanız trafiğe çıkarken her adıma azami derecede önem vermelisiniz. Bir anlık dikkatsizlik ya da trafik kurallarının ihlal edilmesi hayatınızı etkileyecek çok önemli bir duruma dönüşebilir bunun her zaman farkında olmalısınız. Trafik kazalarına neden olan en büyük nedenlerden birisi de uykusuzluktur özellikle sabah saatleri ve akşam seyahatlerinde uykusuzluk nedeniyle çok sayıda kaza meydana gelmiştir. Uzun yola çıkacaksanız öncesinde en az 8 saat düzenli olarak uyumanız gerekir belli bir saat sonrasında da mutlaka uyumalı ve o şekilde yol devam etmelisiniz. Bu durum aynı şekilde gün içerisindeki yolculuklarınız içinde geçerlidir. İşe giderken ve ya herhangi bir nedenle sabah saatlerine yola çıkmadan önce mutlaka uykunuzu almış olmalısınız.

Kasko teklifi al Ankara

Uykusuzluk yolda dikkatinizin dağılmasına ve yol hakimiyetinizi kaybetmenize neden olur. Kendinizi uykulu hissettiğiniz zamanlarda iş gibi yollara otobüs ya da taksi ile gitmeye özen gösterin. Sadece kendi sağlığınızı değil aynı zamanda başkalarının da hayatını tehlikeye soktuğunuzu unutmayın.

Uykulu Araç Kullanmak

Uykuluyken araç kullanılmaz. Bunun en az alkollü araç kullanmak kadar tehlikeli olduğu bilinir. Fakat sürücüler zaman zaman bu kuralı hiçe sayarak hedeflerine yorgun gözlerle varmayı dener. Uykusuzluğun yarattığı dikkat düzeyinde azalma durumu ve reflekslerdeki yavaşlamanın, sürüş sırasında bir işkenceye dönüşeceği aşikar. Peki, “Ben uykusuzluğa dayanırım.” diye düşünenler, uykulu araç kullanmanın tehlikeleri hakkındaki gerçekleri biliyor mu? İyi bir sürücünün hem kendini hem yol arkadaşlarını hem de diğer araçları düşünmesi gerektiğini hatırlatalım.

Sürüş Esnasında Uykulu Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

  • Gözlerin karıncalanması,
  • Ensede gerginlik,
  • Sırt ağrıları,
  • Sık sık esneme,
  • Başı dik tutmakta güçlük çekilmesi,
  • Gözleri belirli bir noktaya odaklamada güçlük,
  • Trafik işaretlerinin atlanması ya da hatırlanmamasıdır.
02 Nisan 2020
61 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al