Kadınların Trafikte Hangi Hataları Yapıyor?

Kadınların Trafikte Hangi Hataları Yapıyor?

Kadın sürücülerin otomobil kullanırken çok daha fazla dikkatli oldukları bilinir. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadın sürücüler erkek sürücülere nazaran çok daha fazla hata yapıyorlar. Kadınların yaptıkları hataların büyük bir bölümü ise fazla dikkatli olmalarından kaynaklanıyor. Bizim ülkemizde gösteriyor ki trafiğin kendisine göre bir takım kuralı var ve siz bir araç sürücüsüyseniz o zaman toplum nasıl araç kullanıyorsa sizde ona uymak durumundasınız. Ancak burada bahsettiğimiz konu trafik kurallarına uymamak değildir. Örneğin hız sınırının 82 olduğu bir yerde sizin 40’la gidiyor olmanız trafiğin alt üst olmasına neden olacaktır. Bunun içinde toplumda genel kural olarak kabul edilmiş olan konulara özen göstermeniz şart. HK güvence olarak bizde yapılan analizler neticesinde ortaya çıkan sonuçları sizinle paylaşalım istedik. 

Çok Yavaş Gidiyorlar

Kadın sürücülerle ilgili en büyük şikayetlerin başında yavaş gidiyor olmalarıdır. Bunun nedeni ise aracı çok fazla temkinli kullanıyor olmalarıdır. Araca bindikleri ilk andan itibaren kendilerini yavaş gitmeye odaklayan bir bayan sürücü trafik ve yol ne olursa olsun asla hız yapmalar. Özellikle de bazı kadın sürücülerin sol şeridi kapatıp yavaş bir şekilde gidiyor olması da buna örnek gösterilir. Sol şerit sadece sollama amacıyla yapılmıştır. Bunun için amacının dışında asla kullanılmaması gerekiyor. Eğer ki siz yavaş gitmek istiyorsanız o zaman gitmeniz gereken şerit yolun en sağı olacaktır. Kadınlar genelde fazla şerit değiştirmezler ve sol şeride geçen bir bayan sürücü kilometrelerce oradan gidebilir.

Panik, Heyecan Ve Korku

Bir araç sürmeniz gerekiyorsa aracın direksiyonuna oturur oturmaz sakinliğinizi korumalı ve heyecanınızı ortada kaldırmanız gerekiyor. Araca korkuyla biner ve sürerseniz panik yaparsınız ve panik sizi hataya sürükler. Bayanlar ise trafikte her zaman temkinli ve korkuyla hareket eder. Ancak bunu her kadın sürücü için söylemek mümkün değildir. Bazı kadın sürücüler özellikle de uzman olanlar heyecanlarını çok önceden yenmiş olduklarından dolayı onları kapsam dışında bırakabiliriz

Sinyali Kullanmazlar

Bayan sürücüler genelde yola odaklanmaktan etrafında olup bitenleri fark etmezler. Bu da onların ister istemez bir takım kurallara uymamasını sağlar. Örneği kadın aracı sürerken sinyal vermeyi unutabilirler. Hatta sinyal konusunda kafa karışıklığı yaşayan birçok bayan da gösterilebilir.

19 Mart 2019
592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al