Tramer Nedir?

İkinci el araç alım ve satım sorunlarında hep bir güvensizlik yaşandığını biliyoruz. Bu güvensizlik aracı aldığınız kişi eş, dost, akraba olsa bile yaşanıyor. Bunun içinde ikinci el araç almayı düşünen birisi kendisini nasıl güvene alması gerektiğinin yollarını arıyor. Evet, bahsettiğimiz gibi arkadaş olmak bir yana alışveriş bir yana. Özellikle de alacağınız aracın daha sonrasında sizin başınıza bela olmasını istemiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey kendinizi güvenceye almak. Sürücüler ise çözümü tramer sisteminde bulmuşlar ve bu sistem sayesinde satın alacakları araçla ilgili geçmişte yaşanılan tüm sorunların listesini görebiliyorlar. Yapmaları gereken tek bir işlem var o da dijital ortamda aracın sorgulama işlemini yapabilmek. Araçla ilgili bilgi alabilmek amacıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin bir hizmeti olan Tramer en sık kullanılan yöntemlerden biridir.

Tramer araçlar ve sigorta bilgilerini toplayıp tek bir çatı altında tutan bir veri deposu arşividir. Tramer üzerinden yapılan sorgulamalarda ise şu durumların sonuçlarını anlık olarak alabilirsiniz.

Kasko sigortası teklifi Ankara

Araç hasar kaydı, araç trafik poliçesi, araç kasko poliçesi, mağdur bilgileri, kaza tespit tutanağı sorgulama, araçların kusur oranlarını sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Araç hasar kaydı sorgulamasını iki türlü olarak yapabiliyorsunuz. Bunlardan birincisi internet üzerinden sorgulama yapılarak sonucu öğrenme ikincisi ise SMS yöntemiyle öğrenme. Her iki işlemde de hızlı sonuç alabilmek mümkün.  İşlemin nasıl yapıldığını ise şöyle anlatabiliriz.

Cep Telefonundan Tramer Kaydı Sorgulama

Cep telefonundan anlık olarak bilgi alabilmeniz için yapmanız gereken tek şey aracın plaka numarasını yazarak 5664’e mesaj atmak. Bu sayede araçla ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu hizmet ücretlidir.

İnternetten Hasar Kaydı Sorgulama

İnternetten sorgulama işlemi yapabilmeniz için öncelikli olarak Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezinin resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Buradaki sorgulamalar bölümüne girdikten sonra plaka ile birlikte araca ait bilgileri sorgulayabiliyorsunuz. Bu işlem sırasında sizden TC kimlik bilgileri istenilecektir. 

Dikkat

Aracınızın zorunlu trafik sigortası ödemelerini mutlaka düzenli olarak yaptırmalısınız. Aracınızda tam bir koruma sağlamak istiyorsanız kasko sigortası yaptırmanız da çok önemlidir. Hksigorta.com olarak sizin için en uygun kasko ve trafik sigortası teklifini sunabiliriz.

22 Şubat 2020
542 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al