Yurt Dışı için Hangi Kaskoyu Almalı?

Yurt Dışı için Hangi Kaskoyu Almalı?

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız trafiğe katılan her gün yeni bir araç, saygısızca araç kullanan sürücüler ve dikkatsizler ve daha bu şekilde sayılabilecek pek çok sürücü kasko sigortasının ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor.  Bazı sürücüler ise kasko fiyatların yüksek olduğunu bahane ederek araçlarını kasko yaptırmayı tercih etmiyor. Ancak işe yukarıda bahsettiğimiz riskleri göz önüne alarak baktığımız zaman bunun su götürmez bir gerçek olduğu da açık ve net bir şekilde ortadadır.

Trafiğe yeni çıkan her sürücünün mutlaka kaskoya sahip olması gerekiyor. Fakat bunun içinde doğru teminatları içeren bir kaskoya sahip olmak gerekiyor. Eğer ki bilinçsiz şekilde ve kulaktan dolma bilgilerle hareket edilerek poliçe satın alınırsa bu durumda beklenilen ve istenilen kasko faydasını da bulamamak normaldir. Bunun için kasko yaptırmadan önce teminatlarını iyice okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü okuduğunuzda nasıl bir kaskoya sahip olduğunuzu da bilirsiniz.

 Konu kasko olduğu zaman akla gelen ve sorulması gereken çok sayıda soru var. Soruların çeşitleri ise insanların ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişiyor. Mesela aracınızı ne kadar çok kullanıyorsunuz. Ya da sahip olduğunuz kasko sigortasının yurt dışı güvencesi var mı yok mu?

Kasko sigortası 1 yıllık olarak düzenlenir ve bu sigorta sizin ülke sınırları içerisindeki zararlara karşı güvende olmanızı sağlar. Eğer ki bulunduğunuz ülkenin dışına çıkıyor ve aracınızın kasko sigortasının orada da devam etmesini istiyorsanız o zaman yurt dışı teminatı olan bir sigorta seçmeniz gerekiyor.  Peki, yurt dışında aracımı koruyacak olan bir kasko var mı derseniz onu da şu şekilde belirtelim.

Yurtdışı Teminatı Bulunan Kasko Çeşitleri

Evet, sigorta firmaları müşterilerinin yurt dışında da rahatça gezebilmelerine olanak tanıyabilmek için kasko sigortalarına ek teminatlar hazırlayarak onları yurt dışında da güvence altına alınıyor. Bunun için öncelikli olarak sigortanızı yaptırmadan önce talepte bulunmalı ve ek poliçe yaptırmalısınız.

Eğer ki poliçeniz genişletilmiş bir kasko ise o zaman içerisinde bunun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yani yurt dışı teminatınız yok ve aracınızla yurt dışına çıkmışsanız bu durumda olası hasarları sigorta firmanız karşılamayacaktır. Bu da sizin için bir avantaj oluşturmuş olmayacaktır.

10 Ağustos 2019
407 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al