Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezasını Biliyor musunuz?

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezasını Biliyor musunuz?

Ülkemiz sınırları içerisinde araç sahibi olan herkesin mutlaka zorunlu trafik sigortasını yaptırması gerekir. Aksi takdirde sürücüyü çok ciddi anlamda cezalar bekler. Tüm uyarılara rağmen Türkiye’de 20 milyon araçtan 5 milyonu trafik sigortasına sahip değildir. Bu durum kanuni yönden yaptırım gerektirdiği gibi aslında ilgili maddenin de ne kadar uygulandığı sorusunu da akıllara getirmiştir.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan bir sürücü tespit edilmesi halinde direk olarak ehliyetine el konulması ile karşı karşıya kalabilir. Bunun yanı sıra araç sahibini “88 TL” para cezası bekliyor olacaktır. Yaptırımlar bununla sınırlı değildir araç doğrudan trafikten men edilerek otoparka çekilir. Sürücünün otoparktan aracını alabilmesi için ise zorunlu trafik sigortasını yaptırması gereklidir. Tüm bu yaptırımları üst üste eklediğinizde ise ortaya ciddi anlamda bir ceza tutarı çıkmış olur.

Trafik Sigortasını Neden Yaptırmalısınız?

Bazı sürücü adayları trafik sigortasının kaza sonrasında kendi aracına olan hasarı karşılamadığı için gereksiz olarak görür. Aslında trafik sigortası sürücüleri pek çok sorumluluktan da kurtaran bir teminat şeklidir. Zorunlu trafik sigortası kişinin kendi aracındaki hasarı karşılamasa dahi 3. Kişilere verilen zararları teminat altına almış olacaktır.

Zorunlu Trafik Sigortasında En Uygun Fiyat Garantisi

Zorunlu trafik sigortası poliçeniz hazırlanırken HK sigorta her zaman Türkiye’nin en iyi sigorta acentelerinden birisi olmuştur. En uygun fiyat garantisi ile zorunlu trafik sigortanızı dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Unutmamalısınız ki zorunlu olan trafik sigortası yüksek fiyat ödemek değil.

Hksigorta.com’dan Trafik Sigortası Teklifinizi Mutlaka Alın.

HK Güvence olarak araç sürücülerinin yaptırmak zorunda olduğu trafik sigortası için en uygun olan teklifleri toplar ve size uygun fiyat doğrultusunda sunarız. Çıkardığımız sigorta teklifinizi onaylamanız halinde sigortanız hızlıca başlatılacaktır. Ancak sigortanızı başlatabilmemiz içinde sizden isteyeceğimiz bilgileri eksiksiz ve net olarak vermelisiniz.  Sigortanız en kısa surede başlatılacaktır. Üstelik artık eskiden olduğu gibi sigorta poliçenizi de yanınızda bulundurmanız gerekmiyor. Biz sigortanızı hazırladıktan sonra siz aracınızı güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Trafik sigortası zorunludur ve bu sigortayı yaptırmanın maliyeti yaptırmamaktan çok daha ucuzdur. Bu nedenle asla ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

09 Nisan 2020
454 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al