Tatile Çıkmadan Hangi Sigortayı Yaptırmalısınız?

Tatile Çıkmadan Hangi Sigortayı Yaptırmalısınız?

Yaz ya da kış çalışan ya da çalışmayan herkesin konuştuğu şey iyi bir tatil planlaması yapmaktır. Çünkü insan sürekli olarak çalışma ve güncel yaşam koşturmacası içerisinde kendisi için özel bir şeylerde yapmak isteyecektir. Tatil sadece kendisi için değil aynı zamanda ailesi ve çocukları içinde önemlidir. Bunun içinde iyi bir tatil planlaması yapıyor olmak önemlidir. Biz genelde tatil planlaması dediğimiz zaman ilk aklımıza 5 yıldızlı oteller gelen bir toplumuz ancak bunun çok daha üzerinde bir konu var ki o da sigortadır. Yani tatile gittiğinizde orada hastalandığınızı düşünürseniz ne yapabilirsiniz. Tatilinizi hastane kuyruklarında geçirmek ister misiniz? Ya da konforu yüksek bir özel hastane mi tercih edersiniz. Tahmin ediyorum ki herkesin yanıtı elbette ki özel hastane oldu. Ama unutmamak gerekiyor ki bu hastanelerden yararlanabilmeniz için de belli bir ücret ödemek durumundasınız ve bu ücrette sizin hastalığınızın ciddiyetine göre değişkenlik gösterecektir. Peki, böyle durumlarla yüzleşmemek ve olası bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda nasıl bir hizmetten yararlanmanız gerekiyor. Yani tatil planlamasını yaparken hangi sigortayı tercih etmelisiniz?

Hemen açıklayalım bunun için size tamamlayıcı sağlık sigortasını tavsiye ederim. Kendinizi güvence altına almak ve acaba tatilde hastalanırsam ne olur gibi tüm soruları da kafanızdan atmış ve tatilinize tam bir odaklanma sağlamış olurunuz.  Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lı olan kişilerin yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Belli yaş aralıklarında yaptırılması gerekir. Bunun içinde her yaşta yapılması söz konusu değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından eski hastalıklarınız yani kronik hastalıklarınız için yararlanmanız söz konusu değildir. Bu nedenle bu sigortayı bazı şeyler için geç kalmadan önce mutlaka yaptırmak gerekiyor.

Evet, buraya kadar bahsettiğimiz şey sizin sağlığınızla ilgili olan bir sigortaydı. Ancak bir de tatile aracınızla gidiyorsanız bunun için dikkat etmeniz gerekiyor. Aracınız içinde uzun yolun risk olduğunu düşünürseniz kasko sigortası yaptırmak gerekliliktir.

Tatil Öncesi Kasko Sigortası Yaptırmayı Unutmayın!

Kasko sigortasının amacı sizin aracınızın başına gelebilecek herhangi bir hasarın bahane gösterilmeden karşılanması demektir. Kasko sadece birine çarpıştığınızda ödeme alacağınız bir sigorta olarak düşünülmemesi gerekir. Doğal afetler gibi durumlara karşın kendinizi ve aracınızı garantiye almış olursunuz.

25 Şubat 2019
575 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al