Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Kredisi Alırken Zorunlu Olan Sigortalar

Konut Kredisi Alırken Zorunlu Olan Sigortalar

Yeni bir konut almak istiyorsunuz ve bunun içinde krediye ihtiyacınız var. Almayı istediğiniz kredi için sizden neler istenileceği konusunda bir fikriniz olmayabilir. Çünkü bunu hayatınızda ilk kez yapmak durumunda kalıyorsunuz. Peki, hayatınızda ilk kez çekeceğiniz krediniz için sizden istenilen belgeler içerisinde sigortaların önemi nedir?

İhtiyacınız olabilecek sigortaların bazıları zorunluyken bazılarının da isteğe bağlı olduğunu biliyoruz. Örneğin ev kredisi alınırken bankalar DASK’ı zorunlu olarak talep ederler. Bunun yanı sıra konut sigortası isteğe bağlı olan bir sigorta olsa da bankalar bunu zorunlu olarak tuttuklarından dolayı konut sigortası yaparlar.

Konut Kredilerinde Sigorta

Konut kredisi hesaplamalarında toplam masrafı hesaplarken öncelikle karşınıza çıkacak sigortaların neler olduğunu bilmeliyiz ki bunları yaptırıp yaptırmayacağımıza kolayca karar verebilelim. Bu bağlamda mortgage sisteminde kredi alırken karşımıza çıkacak krediler deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve hayat sigortasıdır. Bu sigortalar aslında yapıldığında kredi alan kişiye avantajlar sağlayan sigortalar olmasına rağmen bunlardan sadece deprem sigortası (DASK) zorunludur. Satın alacağınız evi her türlü doğal afete karşı sigorta altına alan bu sigortanın yapılabilmesi için gerekli masraf ise satın almak istediğiniz evin deprem bölgesine yakınlığıyla alakalı olarak değişmektedir. Öte yandan en çok zorunlu olduğu sanılan sigorta ise konut sigortasıdır. Bu sigorta da yapıldığında büyük avantajlar sağlayan bir sigorta olmasına karşın zorunlu değildir. Bankaların çoğu kez zorunluymuş gibi sunmalarına karşı da dikkatli olunması ve sigortayı yaptırmak istemiyorsanız bilinçli bir şekilde istemediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Konut sigortası fiyat teklifi Ankara

Konut sigortası veya hayat sigortalarını zorunlu tutarak kredi sunan bankalara itiraz etmenin haklı nedeniniz olduğunu unutmamalısınız. Bunun yanı sıra masrafları ne olursa olsun bu sigortaları yapmış olmanızın size bir avantaj sağlayacağını da unutmamanız gerekiyor. Bankadan konut kredisi talebi öncesinde bizimle iletişime geçerek konut sigortası ve DASK sigortanızı yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Hksigorta.com olarak sizin için en uygun sigortaları hazırlayabiliriz.

Konut sigortası evinizi güvence altına alırken olası bir sorunda da size destek sağlayacaktır. DASK zaten zorunlu bir sigorta olduğu için onu yaptırmadan evinizle ilgili olan hiçbir resmi işlemi de yaptıramazsınız.

28 Şubat 2020
92 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al