Konut Sigortası Yaptırmak

Konut Sigortası Yaptırmak

Konut sigortası Türkiye’de çok eskiden beri uygulanan bir sigorta işlemi olsa da aslında pek çok konut sahibi bu sistemi gereksiz bulduklarından dolayı yaptırmak istemiyorlar. Oysa ki evimiz en az aracımız, sağlığımız kadar dikkat edilmesi ve önemsenmesi gereken mekanlarımızdır. Eviniz için yapacağınız bir konut sigortası sayesinde tam bir koruma alarak olası zararlardan da maddi alamda uzaklaşmış olursunuz. Konut sigortaları, DASK sigortasıyla karıştırıldığı için pek çok kişi DASK sigortasını yaptırarak konut sigortasını yaptırmak istemezler ya da bu yönde uyarılmazlar. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki konut sigortası ile DASK sigortası arasında belli başlı farklar vardır.  Konut sigortası DASK’ın teminatlarını aştığı noktada devreye girer ve evinizde meydana gelen tüm hasarların güvence altına alınmasını sağlar. Konut sigortası yaptırdığınız da evinizdeki tüm eşyalarınızı olası yangınlara, sel felaketine, yıldırım düşmesine, deprem ve terör olaylarına karşı güven altına almış olursunuz. Oluşabilecek her türlü zararınızı karşılar.

İlginizi çekebilir: Ankara Konut Sigortası

Konut sigortasında yangın teminatı standart olarak yer alır çünkü yangınların çıkış nedenlerine baktığımız zaman sadece ihmalden kaynaklanmaz. Beklenmedik zamanlarda beklenmedik şekilde yangın gerçekleşebileceği için konut sigortası burada devreye gireceğinden dolayı zararınızın karşılanmasını sağlayacaktır.

Biz ülke olarak depremle her an karşı karşıya kalma riskini taşıyoruz bunun içinde DASK yani deprem afet sigortası zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. İnsanların bu sigortayı yaptırmamalarının nedeni ise zorunlu olmasına karşın herhangi bir ceza ödemiyor olmalarından kaynaklanıyor. Ancak DASK yapılacak olan resmi konut işlemlerinde zorunlu tutulduğu için bu sigortayı yaptırmadan herhangi bir şekilde size işlem yapılmıyor.

Konut sigortası sayesinde evinizde meydana gelebilecek herhangi bir hırsızlık durumu garanti kapsamı içerisine alınır. Bunun içinde evinizdeki tüm eşyaların listesini belirtmek durumundasınız. Listedeki eşyalardan herhangi birisinin çalınması durumunda konut sigortanız devreye girecektir. Bu sayede maddi kaybınızı da telafi etmiş olursunuz.

Hepimizin evinde tesisat sistemleri mevcuttur. Dolayısıyla bu sistemler insan eliyle yapıldığından dolayı her an bir hata ile karşılaşılması muhtemeldir. Olası bir tesisat sorununda konut sigortası devreye gireceğinden dolayı zararınızın karşılaması da mümkün olacaktır.

02 Mayıs 2019
586 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al