Trafik Sigortası Fiyatları Sorgulama

Trafik Sigortası Fiyatları Sorgulama

Günümüz teknolojisini ele aldığımız zaman nerede olursanız olun bağlı olduğunuz internet bağlantınız ve cep telefonlarınız sayesinde trafik sigortası fiyatları sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Hatta fiyattan ziyade poliçenizle ilgili kafanızdaki soru işaretleri, aklınıza gelmeyecek detaylar ve alacağınız hizmetin kapsamı hakkında detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. 

Online sorgulama işlemleri sayesinde araç alırken de bizim işimizi çok rahat bir şekilde çözebiliyoruz. Yani alacağımız araç hakkında yapacağımız sorgulamalar sayesinde ihtiyacımız olabilecek her türlü bilgiyi de alabiliyoruz. İnternet üzerinden bu hizmeti veren platformlara baktığımızda hepsinin tek bir kaynak üzerinden beslenmiş olduklarını görebiliyoruz dolayıyla hepsi aynı hizmeti alıyor bu da ister istemez ortada gereksiz bilgi kirliliğinin olmamasını sağlıyor. 

Peki, trafik sigortası fiyatları sorgulaması neden ve neren yapılıyor?

Trafik Sigortası Sorgulama Nereden Yapılır?

Trafik sigortası bilgilerinizi öğrenebilmeniz için en güvenli yerin e-devlet üzerinden giriş olduğunu söyleyebiliriz. Bu sisteme giriş yaptığınız zaman güvenli bir şekilde her türlü işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi trafik sigortası fiyatları sorgulama işleminizi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapılacak sorgulama sırasında bilgileriniz Sigorta Birliği Merkezi yani SBM’den alınarak doğru ve güncel bir şekilde size sunulur. Ancak e-devlet üzerinden yapabileceğiniz bu işlemde sadece kendi üzerinize kayıtlı olan araçlar hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Yani satın alacağınız bir araç için bu şekilde bilgilere bu yoldan ulaşmak mümkün değildir. Bu arada e-devlet üzerinden yapacağınız her sorgulamanın da ücretsiz olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Sistemden giriş yaptığınız takdirde şu bilgileri görebilirsiniz.

  • Poliçe Bilgileri
  • Araç Bilgileri
  • Teminat Bilgileri
  • İndirim/sürprim Bilgileri

Günümüz teknolojisinde artık internet üzerinden pek çok işlemi yapabiliyoruz bu da bizim yaşamımızı daha da konforlu hale getiriyor. 

Hasarsızlık İndirimi Sorgulama

Trafik sigortası fiyatları sorgulama işlemi yapılırken aynı zamanda hasarsızlık indirimi konusunda da bilgi alabiliyorsunuz. Her aracın ve sigortalının primleri birbirinden farklı olabilir. Bunun içinde ortaya çıkan bu farkın kaynaklandığı nedenlerden bir tanesi de hasarsızlık indirimi olacaktır. Eğer ki siz aracınızla ilk yıldan itibaren kaza yapmazsanız hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz. Bu sayede trafik sigortanızı yaptırırken yaklaşık olarak % 60’lara varan bir indirim hakkı kazanmış olacaksınız.

21 Mayıs 2019
329 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al