Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Kazası Yapılınca Tedavi Masrafları Ne Olur?

Trafik Kazası Yapılınca Tedavi Masrafları Ne Olur?

Trafik sigortasının amacı olası bir kaza sonrasında araç sahibinin elini rahatlatmak ve karşı tarafa verilen zararın aracın sigortası tarafından karşılanmasını sağlamaktır. Kazalar küçük olabildiği gibi büyük de olabilir ve büyük kazalar ciddi maliyetlere neden olabilir. Dolaysıyla trafik sigortası olmayan bir aracın sadece trafiğe çıkması yasak değil aynı zamanda güvenli de değildir. Trafik sigortası sayesinde Türkiye sınırları içerisinde bulunan araçlar olası kazalara karşı güvence altına alınmış demektir. Sigortasını ilk kez yaptıran ya da daha önce herhangi bir kazaya karışmamış olan sürücülerin merak ettiği hususların başında da acaba tedavi masrafları trafik sigortası tarafından karşılanıyor mu? Olmuştur.

Trafik Sigortası Kapsamı

Bu sorunun yanıtını alabilmek için aslında trafik sigortasının kapsamını bilmek gerekiyor. Bunun içinde sigortanızı yaptırırken poliçenizi incelemenizdir. Poliçenizde kaza sonrasında neler olabileceğine dair gerekli olan tüm bilgiler yazılmıştır. Dolayısıyla bu bilgilerden yola çıkarak haklarınızı bilir ona göre hareket edersiniz. , Kaza başına vefat ve tedavi teminatı içeren trafik sigortası ise hasarın yaşandığı kazadaki her bireyin vefat ve tedavi masraflarını kapsar. Son trafik sigortası kapsamı olan araç ve kaza başına maddi hasar teminatı ise hasar veya kaza durumunda karşı tarafa verilen maddi zararı karşılar.

Kasko fiyat teklifi

Trafik Kazalarında Tedavi

Her yıl binlerce sürücü ve yaya trafik kazası neticesinde yaralanıyor ya da hayatını kaybediyor. Dolayısıyla bu sorun giderek buyuyor olsa da alınan önlemler bir türlü yeterli gelmiyor. Bunda sürücülerin etkisi çok büyüktür. Her sürücü ben usta sürücüyüm mantığı ile hareket ettiğinden dolayı araç kullanırken çok fazla esnek davranıyorlar ve sürücü kurslarında kendilerin verilen eğitimleri önemsemiyorlar. Dolayısıyla bu durum beraberinde kazalarında kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Kazalarda sürücü payı büyükken aynı zamanda yoldan ve araçtan kaynaklanan nedenlerden dolayı da kazalar meydana gelebiliyor. Trafik kazalarında meydana gelen fiziksel hasarların tedavi sürecinde ve sonrasına kişilere maddi bir sorun çıkarmaması için trafik kazalarındaki tedavilerin ödeme sorumluluğu Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmiştir.

Dolayısıyla küçük kazalar SGK tarafından karşılanıyor olsa da sigorta şirketleri Trafik Mecburi Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi kapsamında ödeme yapmak zorundadırlar.

30 Mart 2020
65 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al