Taşıt Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Taşıt Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Özel otomobillerin artık ulaşımda bir lüks olmadığı ve ihtiyaç olduğu biliniyor. Dolayısıyla aracı olmayan kişiler bir şekilde kredilerle ya da borç bularak araç sahibi olmaya çalışıyorlar. Sizde bir araba sahibi olmak istediniz ve bankaya gittiniz ve taşıt kredisine başvurdunuz başvurunuz sonuçlandı taşıt kredisi size verildi araç aldınız. Bu aldığınız aracın taşıt kredisi ödenmemesi halinde neler olabilir yazımızın devamında size detaylı bir şekilde anlatalım.

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi ile ilgili öncelikli olarak ne anlama geldiğini bilmekte fayda var. Taşıt kredisi çekerken aracınızın o an ki kasko değeri üzerinden bir hesaplama gerçekleştirilir ve bu sonuç üzerinden taşıt kredisi size sunulur. Taşıt kredinizin onaylanması halinde bu tutar size elden değil aracı satan kişiye doğrudan verilir. Gelelim başlığımızın yanıtını vermeye.

Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi taşıt kredisini aldınız ve ödemediniz ya da herhangi bir nedenden dolayı ödeyemediniz. Bu durum son dönemlerde çok kişinin karşısına çıkıyor. Eğer ki siz borcunuzu ilk kez geciktiriyorsanız zaman banka sizin aracınıza direk el koyamaz bunun içinde içinizin rahat olmasını öneririz. Bankalar işlerini çözerlerken genellikle uzatmak istemezler ve paralarını en kolay şekilde nasıl alacaklarsa ona bakarlar. Hiçbir banka parasını almak için öncelikli olarak mahkeme ya da avukata başvurmaz bu en son çare olacaktır. Bunun içinde ilk çalacakları kapı sizin kapınız olur. Sizde banka ile karşılıklı olarak görüşür ve ondan sonra planlama yapabilirsiniz. Yani sizin anlayacağınız anlamda borcunuzu yeniden yapılandırırlar.

Ankara kasko sigortası teklifi al

Sonuç Olarak

Taşıt kredisi çektikten sonra ilk ve ikinci krediyi ödeyemediniz ve banka bu kez size üçüncü kredide bir uyarı yazısı yazar ya da telefon ederek belirtir. Bu esnada yine aynı durumun devam ettirilmesi halinde yasal işlemlerin de başlatılacağı bilgisini verebilir. Eğer ki siz bankanın da uyarılarına rağmen borcunuzu yine ödeyemiyorsanız o zaman yapılacak bir şey yoktur. Banka borcunuzu yasal alanlara taşır ve Emniyet Genel Müdürlüğüne haber verilerek aracınız ilk bulunduğu yerde çekilerek sizden alınır.

27 Haziran 2020
373 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al