Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Merak Edilenler

Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı özel bir hastaneye gittiğiniz zaman ortaya çıkan farkı ortadan kaldırmaktır. Bu da özellikle belli bütçeye sahip olarak hayatını devam ettirmek isteyenler için bir kurtarıcı olarak görülmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilmesi için SGK’lı olmak şarttır. Bunun yanı sıra bu sigortayı başlatmanız durumunda kişi başına 250–1000 TL arasında değişen bir prim ödemesi yapmak zorundasınız. Bu sayede anlaşmalı olan bir özel hastaneden istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve SGK Arasında Fark var mıdır?

 SGK’lı hastalar özel bir hastaneye gittiklerinde ortaya ciddi ücretler çıkar. Dolayısıyla tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman burada karşınıza çıkan fark miktarı olmayacak ya da çok az olacaktır. Özellikle tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler kendi doktor ve hastanelerini seçebildikleri için memnuniyet dereceleri de daha yüksek olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajlı mıdır?

Özel sağlık sigortanız var ve özel bir hastaneye gittiniz ayakta tedavi olmanız durumunda özel sigortanız miktarın %80’lik bölümünü karşılar. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman hiçbir ücret ödemezsiniz. SGK’lı hastalara baktığımız zaman ise devletin ödediği belli bir miktar vardır ve bu miktarın üzerinde her ne hizmetten faydalanırsanız ekstra bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. özel sağlık sigortası sigortalılık öncesindeki hastalıkların tamamını ve yatarak tedavilerin tamamını kapsamı dışına alır. Bu da sizin kronik bir hastalığınızın olması durumunda bu hastalığınız sigorta şirketi tarafından karşılanmayacak demektir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise SGK ile anlaşması olan her hastaneden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ama şunu da belirtmeden geçmeyelim özel hastanelerin sizin sigorta şirketinizle de anlaşması olması gerekiyor.

Kimler Yaptırmalıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası insanların tercihine bağlıdır. Çünkü kişiler gelirlerine göre hareket etmek durumundadır. eğer ki sizin geliriniz bu teminat bedellerini ödemeye yetecek miktardaysa bu durumda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız sizin menfaatinize olacaktır.

Her Hastalık Sigorta Kapsamına Girer mi?

Eğer ki sigortanızı yaptırırken herhangi bir ek teminat yaptırmamışsanız ve SGK bu hastalıkla ilgili ödeme yapıyorsa o zaman tamamlayıcı sağlık sigortası da ortaya çıkan ücreti ödeyecektir.

Ek Teminat Yapılır mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ek teminatlar sigorta şirketine göre değişiklik gösterecektir.  

27 Şubat 2019
162 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al