Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Geçmiş Hastalıklar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Geçmiş Hastalıklar

Tamamlayıcı sağlık sigortası günümüzde sağlık söz konusu olduğu zaman yararlanabileceğiniz en iyi sigortaların başında geliyor. Ancak bu sigortanın da kendi içerisinde bir takım avantaj ve dezavantajları vardır. Dezavantajlarına baktığımız zaman çok fazla olduğunu göremiyoruz ancak bunlar içerisinde en önemlisi ise geçmişten gelen hastalıklarınızın bu sigorta kapsamı içerisine alınmamış olduğudur. Eğer ki siz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce bir hastalığınız söz konusuysa bu durumda o hastalıkla ilgili olan tedavilerde sağlık güvenceniz olmayacağı için sigortanız da ödeme yapmayacaktır.

Geçmişten gelen hastalıklarınızı daha öncesinden sigorta firmanıza bildirmeniz gerekiyor. Eğer ki siz bildirmezseniz ve muayene sırasında zaten kayıt bilgileriniz ekrana geleceğinden dolayı da size o anda herhangi bir ödeme yapılmayacak ve cebinizden karşılamak durumunda kalacaktır. Türkiye’de genel olarak sigorta firmalarına baktığımız zaman geçmişten gelen hastalıkları sigorta kapsamı içerisine koyan tekbir sigorta şirketi vardır. O sigorta firmasının dışında hiçbir şirket sizin sigorta masraflarınızı karşılamayacaktır. Aslına bakarsanız geçmişten gelen hastalıkları kapsamadığı insanları caydırıyor olsa da bu ortaya çıkacak olan farklı hastalıklarında karşılanmayacağı anlamına gelmeyecektir. Bunun için de tamamlayıcı sağlık sigortası almak sizin için fayda sağlayacaktır.

Kanser Tedavinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye’de geçmişten gelen hastalıkları güvence altına alan tek bir sigorta şirketi vardır. Bu şirketin dışında hiçbir firma size ödeme yapmayacaktır. Sigorta şirketinin güzel taraflarından birisi de 80 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası veriyor olmasıdır. Ancak firma bunun yapılabilmesi için tek bir şart koşmuş hasta olan kişinin yanı sıra sağlıklı bir kişinin daha sigorta yapılmasıdır. Bu sigortanın hangi firma tarafından yapıldığını merak ediyorsanız hemen açıklayalım Medical Park bu hizmeti başlatmıştır.

Kritik Hastalıklar Teminatı

Yukarıda kanser ve geçmişten gelen hastalıklarla ilgili konuştuk ancak kritik hastalıklar teminatı da eklenerek diğer hastalıklar konusunda da destek alınabilir. Örneğin kalp hastalığınız varsa, kanser, böbrek hastalığınız, felç ve şeker hastalığı gibi yalnızca duygusal olarak sizi etkileyecek olan değil maddi anlamda da sizi sıkan tedavilerde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman bu hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz.

Biz HK sigorta olarak sizin için en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortası teklifini sunuyoruz.

23 Temmuz 2019
571 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al